Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar zöldséget enni...

Miért nem akar zöldséget enni a 6,5 hónapos lányom? Miért válogat ennyire?

Figyelt kérdés

Az almát megeszi hússal és keksszel is, a körtét, sütőtököt szintén és a barackot is.

Próbáltam neki krumplit, főzőtököt, paradicsomot adni, de csak ordít, öklendezik és köpköd. Tegnap próbáltam a banános tejpépet, de azt sem eszi meg. Nem hajlandó becsukni sem a száját, amíg ki nem folyik belőle minden. A főzőtök mellé raktam körtét, de úgy sem kellett neki. Mit csinálok rosszul?


2011. nov. 6. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindent jól csinálsz, egyszerűen még pici.

Egyik gyerekem 7,5 hónapos koráig semmit nem fogadott el, csak anyatejet.

Kínálgasd, majd rákap.

2011. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a sütőtököt és a sárgarépát illetve a cédulkát inkább....
2011. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sütőtökbe keverj új ízeket, pl. krumplit. Minden alkalommal egy picit többet. Ilyenkor még nagyon szeretik a céklát, azt eleve krumplival keverd. Előbb-utóbb elfogad majd mindent, de fő a fokozatosság, illetve hogy a szeretett ízekbe keverd az újakat.


A paradicsom szerintem még nagyon korai, azt egy éves koráig még főzve sem adnám. Sok sikert, ezen mindannyian átesünk, ne félj, mindent jól csinálsz :)

2011. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a sárgarépa is mehet, azt is nagyon szeretik a picik, mert édeskés, mint az anyatej.
2011. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Pici még!A fiam kb.2 hónapig szinte csak sütőtökön élt mert nem kellett neki más zöldség.Aztán egyszer csak rákapott az ízére és azóta is mindent megeszik.Add neki azt amit szeret és mellé kinálgasd az új ízeket,de ne csinálj belőle központi kérdést hiszen még nagyon fiatal és épp elég neki azt a néhány ízt megszokni ami finom.
2011. nov. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vagy egyél belőle te is, hogy lássa neked izlik, hátha akkor kiváncsi lesz és megkostolja. Lehet hülyeséget mondok vagy már próbáltad.


Még csak 3hónapos a fiam.

2011. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Majd megpróbálom fokozatosan. Sütőtököt sokat evett, mert az nagyon ízlett neki, de a védőnő azt mondta, hogy csak 3 naponta kaphat, mert besárgulhat tőle és a túl sok A vitamin nem tesz jót neki. Megpróbálom az almába keverni apránként a zöldségeket, hátha megeszi. Ez annyira rossz :( mindenki mondogatja (orvos, védőnő, barátok), hogy már brokkolit is kellene adni neki, meg spenótot, zöldborsót, húst...stb Örülök, ha a gyümölcsöt megeszi hússal, vagy keksszel keverve, nem álmodok brokkoliról. Ja és a répát sem eszi meg.

2011. nov. 6. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyik előző vagyok. Ne viccelj már, 6 és fél hónaposan zöldbörsó és brokkoli??? Attól lenne aztán pukiparádé. :( Spenótot pedig az axálsav miatt végképp nem lehet adni egy éves koráig. Ne haragudj, de nekem nagyon furcsa ez a védőnő és orvos.... Küldök egy linket, ez szerintem nagyon jó, mit és mikor kell/lehet adni hónapról hónapra.


[link]

2011. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...illetve oxálsav van a spenótban, elgépeltem. (ez a sav nem engedi a vasat felszívódni, szóval a spenót gyakorlatilag nem jó arra, amire ajánlják az orvosok.....)
2011. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én 8 hónaposom sem csípi a zöldségeket. Gyümit eszik, azt megeszi husival is, meg tejpépet. Szopizik, amennyit akar. Minden nap szoktam kínálni zöldséggel, ha épp nagyon finom lesz, akkor 50-100 g-t elfogad belőle (bébiételt egyáltalán nem eszi meg), de sokszor van, hogy 1 kanállal sem eszik meg. Még nem evett brokkolit, spenótot sem. Vagyis evett, ha a fél kanálnyi adag evésnek számít :)) Szóval kitartás, majd el fogja fogadni, bőven ráér még.
2011. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!