Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vigyek magammal a babának?

Mit vigyek magammal a babának?

Figyelt kérdés
Húsvét vasárnap elutazunk tőlünk egy távolabbi városba(Tatáról Szekszárdra). Beszéltem a védőnővel de ha kapok még tőletek jó ötleteket, azzal csak előrébb vagyunk. Köszi!
2011. ápr. 20. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pelus, váltóruha, ha nem szopik akkor kaja és némi játék. Attól függ, hány napra mentek. Ha többre mindenből többet.
2011. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba?
2011. ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ehhez kérdés az is, milyen helyre mentek, mennyi időre, bababarát szálloda vagy kisgyerekes ill. gyerek nélküli rokonság. Van-e ott etetőszék, stb.

De szerintem ha végig gondolod egy napotokat, akkor a nagyja meg is van. Ruha, innivalós üveg, kedvenc játékok, mesekönyv, ennivaló, babakocsi, kismotor, alvós állat, stb. Ehhez kellhet még gyógyszer esetleg.

2011. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen kérdés az is, hogy mennyi idős a baba, mennyi időre mentek és milyen helyre (szálloda, rokonok)?

Írd le egy napotokat (pl. ruha, játék, étel, pelenka) és azt szorozd be annyival amennyi napra mentek).


De a legfontosabbak (számomra):

- ruha: melegítő együttes, vékonyabb kabát, sapka, harisnya, zokni, body, csini kis ruha, kardigán, vékonyabb pulcsi, annyi amennyi napra mennétek, de 1-2 ruha legyen pluszba.

- Takaró, kispárna, textilpelenka

- pelenkázáshoz: pelenka, popsitörlő, popsikrém, pelenkázó alátét

- fürdéshez: fürdető krém/tusfürdő, sampon, testápoló, hintőpor, törölköző, fürdőjáték

- játékok: pl. kedvenc játékok, baba, könyv

- babakocsi, kismotor, homokozós játék

- gyógyszer: lázcsillapító (nurofen, panadol), vigantol, lázmérő, hasfogó, köhögéscsillapító (pl. Dr. Theiss Lándzsás útifű köhögés elleni szirup), kamilla

- étel: tápszer, tejpép, bébiétel vagy alapanyag, ha főzni kellene, édesség(keksz, babadesszert, joghurt), gyümölcs (alma, banán), cumisüveg, pohár, előke, ha cumis, akkor cumi is, innivaló (víz, gyümölcslé, itatópohár/üveg)


Ha esetleg fürdőbe is mennétek: fürdőruha, köntös, törölköző


Remélem minden lényegeset leírtam, jó pihenést nektek!

2011. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az lehagytam, ha (nem rokonokhoz mennétek) használtok cumisüveget, akkor tisztítókefe/mosogatószivacs és mosogatószer. Meg én termoszba rakom a forró vizet és így nem kell pepecselni vele, ha gyorsan kell a tápszert csinálni neki.
2011. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a babád szekrényét és az összes kiegészítőt :D
2011. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Mosogatószer?szivacs?ezt kicsit tulzásnak érzem,sterilkamrát nem akartál irni???:))


Ruha,kaja pelenkázáshoz cuccok.ennyi a lényeg,etetőszéket nem is vinnék.minek?etetni akár a hordozóban is lehet,leleményesen is meg lehet oldani.

2011. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én le írtam minden (számomra!)lényegeset, de etetőszéket nem írtam, mert mint írtad hordozóban is meg lehet etetni, vagy ha már ül akkor egy széken!


De ha olyan helyre mennek, ahol ezek nincsenek és a baba tápszeres, gondolom meg kell tisztítani a cumisüveget, de mindegy én leírtam mit vinnék.


Na ilyenek miatt megy az ember kedve a válaszolástól!

2011. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és így legalább nem bosszantom magam, hogy otthon maradt valami, mert egy ismerősöm pl. úgy járt, hogy elmentek nyaralni és a gyereknek venni kellet meleg ruhákat, mert azon a héten hideg volt, és nem vitt egyáltalán!
2011. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:01

Nem sterilizálót vinne a másik válaszoló. Csak alap dolog hogy a cumisüveget el kell mosni. Te talán sima víz alatt elöblíted és kész? Na ez higiénia kérem :D Nekünk is itthon külön szivacs van az cumisüvegekhez, mert nem mosom el ugyanazzal a szivaccsal, amivel a zsíros edényeket szoktam. Erről ennyit! Bocsi az OFF-ért, de utálom az ilyen hozzászólókat!

2011. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!