Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen baba ételt lehet...

Milyen baba ételt lehet csinálni lefagyasztott anyatejből, amit már egy 7 hós baba megehet? (már 1 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást-sajnos ekcémásak vagyunk, így nem ehetünk meg mindent)

Figyelt kérdés
Az interneten találok valahol anyatejes recepteket? Hogy érdemes a lefagyasztott anyatejet kiolvasztani? Ti babátok hogyan reagált az ízzére? Mikróba lehet tenni kiolvasztani Avent-es edénybe?
2009. márc. 4. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább szobahőmérsékleten, vagy a hűtőben olvaszd ki a tejet, csak legvégső esetben a mikróban. Én a főzelékek hígítására használtam a nagyobb gyerekeimnél. Nekik ízlett. Most még nem kap a pici főzeléket, de most is így szeretném felhasználni a lefagyasztott tartalékot. 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Főzikhez, zöldségekhez, szerintem a legtöbb kajcsihoz hozzá lehet keverni az anyatejet, viszont MIKRÓBAN NEM LEHET olvasztani! A betegség elleni védelmet nyújtó fehérjék elpusztulnak. 60 fok alatti vízzel telt edényben lehet melegíteni, vagy kifejezetten cumisüveg-melegítőben.

Felengedés után sem forralni nem szabad, sem sokáig tárolni, csak annyit engedjünk fel, amennyi aznap körülbelül el is fogy, mert másnap már nem tanácsos felhasználni.


Boldog babázást!

2009. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. márc. 4. 20:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Második hozzászólótól kérdezem: írtad, hogy nem szabad forralni a kiolvasztott tejet. Akkor csak úgy hidegen keverem hozzá a meleg főzihez? (nem is lehet abban főzni a zöldségeket?) Meddig lehet tárolni a kiolvasztott tejet?
2009. márc. 6. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!