Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Elmennétek egy négy...

Anyukák! Elmennétek egy négy hónapos baba mellett esküvőre? Nem szeretném másra hagyni, normális ez? Ráadásul anyatejes 4 óránként szopizik. Olyan körülményes lenne.

Figyelt kérdés
Féltem nagyon másra hagyni,inkább nem is mennék,voltatok így?
2011. ápr. 21. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor hagynám másra, ha megbízható emberre tudnám hagyni.


A lányom 5 hónapos volt, mikor mi elmentünk esküvőre, addig anyukám volt itt vele. A vacsi és a szertartás között hazajöttem megetetni, éjjelre pedig hagytam itt anyunak egy üveg tápszert. (fejni nem tudtam soha). Hajnali 3-kor jöttünk haza, nem is kelt fel a kislányunk enni. Mama viszont nem mert aludni, csak ült mellette és nézte :)))

2011. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam, igaz, nem esküvőn, hanem munkavacsorán, de az is reggelig tartott, úgyhogy egész éjszakára a nagyira lett bízva a lányom (3 hónapos volt). A tejet lefejtem, anyósomban megbízok, én meg szeretek kimozdulni. Soha semmi baj nem volt ebből.
2011. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia,


kisfiunk 6 hónapos volt, amikor a mi esküvőnk volt :) velünk volt a nagy napon!!

a kérdésedre válaszolva, én elmennék. olyan emberre hagynám, akiben 100%-ban bízok, a szertartások és a vacsora között haza mehetsz megetetni, éjjelre hagysz otthon akár anyatejet, akár tápszert. de igazából azon múlik, szeretnél e menni valójában?? mert ha nem is akarsz menni, felesleges, mert nem éreznéd jól magad, csak azon kattognál mi van otthon. szerintem egy kis kikapcsolódás nem árt, hidd el, csodákra képes pár óra Apával ketten :)


Ági

2011. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

A kisfiam hathetes volt az esküvőnkön. :-) Ott volt végig, az étterem sarkában babakocsiban nagyokat aludt, amikor felébredt, megszopiztattam, kicsit dajkáltam, máskor a nagyszülők vették ölbe, stb. Semmi gond nem volt vele. :-)

Amúgy más esküvőjére pláne nem mennék a baba nélkül, minek hagynám otthon, főleg, ha szopizik? Vidd magaddal, semmi baja nem lesz.

2011. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy jó nagymama és én tuti elmennék.

ha amúgy nyugodt a babád és ismeri elég jól a mamát,tehát megszokta mindenképp.Úgyis tartjátok a kapcsolatot,ha bármi van.Menjetek el,érezzétek jól magatokat.

Messze lesz az otthonotoktól?

2011. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Három hónapos volt a babánk, amikor esküvői tanuk voltunk. Mi úgy oldottuk meg, hogy a nagyszülőknek biztosítottunk szobát a babával az esküvő helyszínén. Ha éhes volt, megkerestek, én felmentem a szobára, megetettem. Ő egyáltalán nem evett cumisüvegből, így az előre lefejt tej szóba sem kerülhetett.

Nagyon jól sikerült :)

2011. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném cumisüvegből etettetni amíg szopik.Amúgy mi Bp.-en lakunk és vidéken lenne az esküvő ahol anyósomék laknak,de vele nincs sűrűn a gyerek és nem nagyon bíznám rá.Hát meg gondolom,de nem szívesen megyek....

Köszi a tanácsokat

2011. ápr. 21. 19:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok a te embered :) Az én lányom 3 hós korától 11 hós koráig 6 esküvőn volt! 10 hónapig szoptattam egyébként igény szerint (6 hósan hozzátáplálás).

3 hósan nem mentem el a vacsorára, csak az esküvőre, jött a baba is, fogtam az ölemben - Bp-en volt, mi is itt lakunk.

4 hósan vittük magunkkal az esküvőre (önkorm+templom), aztán hazavittem 7 körül (közben a kocsiba jártam ki szoptatni, tisztába tenni), fürdetés, megszoptattam, letettem aludni, én visszamentem a lagziba, addig anyukám vigyázott rá, de ő akkor már átaludta az éjszakát (6 hetes korától). Még így is az volt, hogy fél 9-kor jöttem el otthonról, éjfélre már vissza is értem, nem akartam tovább maradni.

5 hósan vidékre kellett menni, így csak az esküvőt néztük meg, kicsit még elmentünk az étterembe is, de este 9-re hazaértünk (100 km volt), gyors fürdés, alvás, buli kimaradt. Mivel vidék volt, igény szerinti szoptatás kilőve, cumisüveget nem akartam.

A többi esküvőt is úgy csináltuk (6hósan,7hósan,11hósan), hogy az esküvőre eljött velünk (önkorm+templom), mindig a kocsiban szoptattam, este én hazavittem, fürdés, szopi, és visszamentem a lagziba, de mindig csak éjfélig, és ő tényleg soha nem ébredt fel éjszaka, simán ott lehetett hagyni, hogy vigyázzon rá anyukám.

De a te helyedben én kihagynám ezt a bulit, én megértem, hogy nem akarsz cumisüvegezni. Vagy ha ott is tudtok aludni, akkor csináld azt, hogy hívjon fel az anyósod vagy valaki, aki vigyáz rá, hogy most gyere szoptatni, odamész, megszoptatod, és visszamész bulizni (ez akkor jó, ha tudsz vezetni, mert úgy gyorsabb).

2011. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 3,5 hós babával tanú voltam a barátnőm esküvőjén, és a dédi vigyázott rá (akivel kb akkor talizott 3x) az esküvő helyszínén bérelt szállodai szobában. Sűrűn ránéztem, és baromi nagyot buliztam.
2011. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!