Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt/van, aki úgy tervezte,...

Volt/van, aki úgy tervezte, hogy a pici 2 éves korában visszamegy dolgozni, de mégsem tudott?

Figyelt kérdés
Olyanok valaszat varom, akit elegge erint anyagilag az, hogy GYES-en kell maradnia, pedig ment volna visssza. Sajnos nalam is ugy alakult, hogy 3-4 honapot GYESen kell lennem majd. Mar elore tartok tole, hogy hogy veszeljuk at anyagilag...
2011. ápr. 21. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Igen, én így terveztem, de közben újra babát várok:-))

Én úgy oldom meg a pici születéséig a dolgot, hogy kiveszem az összes bent maradt szabimat utána meg elmegyek táppénzre. Még mindig többet fogok kapni, mint a GYES. A nagyi meg igényli a GYES-t helyettem, így mindenképp jobban járunk. Kb. 3 hónapról van szó.

2011. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Gratulálok! Akkor nektek azért megoldott a dolog. Nekünk mar van két gyerkőc, nem tervezünk harmadikat.

Tanár vagyok és csak szeptemberben tudok kezdeni, nem akarták, hogy félévkor kezdjek.... Hiába veszem ki a szabijaimat, sajnos fent marad meg kb. 3 hónap GYES. :-(

2011. ápr. 21. 14:26
 3/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Addig nem mehetsz el táppénzre?
2011. ápr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hogy gondolod? Vegyem ki a szabijaimat, utana menjek el tappenzre, vagy hogyan?

Ez nem tappenzcsalas? Szerintem hamar kiszurjak, nem? Foleg, hogy kozalkalmazott vagyok. :-(

2011. ápr. 21. 14:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Először 2 évig akartam itthon maradni, az márciusban telt le, de aztán gondlkodtam, hogy mire letele szabi,a addigra nyár lenn, bezár a bölcsi.

Így legalább a 4-es fiam sem lesz egyedül nyáron, és csak szeptembertől megyek vissza.

Ja gondolta én kis naív:-(((

Viszont jó csőbe húztak mert átszervezés volt, március közepén közölték, hogy megszűnt a munkaköröm(mindekinek aki gyed-e, gyes-en van)

Ha vissza akarok menni, majd megvizsgálják, mit tudnak tenni.

Szeptemberben kiderül mi van, ha semmi, akkor maradok itthon jövő márciusig.

Anyagilag szerncsére megoldjuk, pont jönni fog a páromnak pénz(válalkozó), engem az a része jobban idegesít, hogy mi lesz, ha nem lesz munkám.

2011. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

előző

Én is ka vagyok, ha jövő márciusban sem lesz még helyem, tuti, hogy elmegyek táppénzre.

Rohadjanak meg, a 35. hétig dolgoztam és ezt kapom.

2011. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem csalás. Én pontosan így fogom csinálni és nekem a HR osztály javasolta a munkahelyemen, tehát biztos nem törvényen kívüli.

Mondjuk ehhez kell a munkahelyed rugalmassága is...

Táppénzre meg millió okból mehet az ember!

Nem tudod valakitől megkérdezni a suliban?

2011. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hu, csajok, ezt meg lehet csinalni? Hogyan kell hozzafogni, hogy csinaljatok? A munkahelyen is kell szolni, vagy hogy? Irjatok meg ti hogyan csinaljatok!!!!!!

Hat, igen, ez azert durva, mit meg nem csinalnak a kismamakkal. Aztan panaszkodnak, miert nem vallalnak gyereket a nok....

2011. ápr. 21. 14:46
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolso! Mit kerdezzek?

2012 januar 28-an lesz 2 eves a fiam, addig meg nincs gond, aztan kiveszem a szabijaimat, igy kb jovo ilyenkor kezdodne a GYES. Mikor kerdezzem meg a dolgot?

2011. ápr. 21. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:

Első és utolsó is vagyok:-)

Az iskolában nincs erre kinevezett személy, aki a dolgozók fizetésével, szabijaival, táppénzével stb. foglalkozik?

Attól kellene érdeklődni. Nem tudom egy iskolában hogy megy, nálunk van külön HR osztály, aki csak ezzel foglalkozik. Őket hívtam fel, elmondtam nekik konkrétan, hogy mi a helyzet (babát várok, ekkor fog születni, az első babámra a GYED lejár ekkor, utána szeretném kivenni a szabijaimat és elmenni táppénzre amíg megszületik a tesó) és mondták, hogy persze, semmi akadálya.

De ezt már jó előre meg kellene kérdezned.

De Én nem tudom, hogy a közalkalmazottaknál ez hogy megy... Csak a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani:-)

2011. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!