Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen, rossz, önző anya...

Szívtelen, rossz, önző anya aki a gyemekét két évesen bölcsibe adja és visszamegy teljes állásban dolgozni, hogy a családja jobban boldoguljon?

Figyelt kérdés

Mostanában sokan rám csodálkoznak,hogy amikor viszonylag jó anyagi köülmények között élünk és megtehetném,akkor miért megyek vissza dolgozni,szemben azokkal akik otthon maradnak akkoris,ha szinte éhezniük kell a GYES mellett.

Szeintem ez mindenkinek a magánügye,hogy miért döntöttek úgy a féjével,hogy visszamegy dolgozni,vagy kihasználja az utolsó évet is.


2011. jún. 15. 11:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Hát ez az, mindenkinek a magánügye, ne foglalkozz mások véleményével.

Én a magam részéről maradnék itthon, amíg lehet, ettől függetlenül egyáltalán nem tartalak téged szívtelen gonosz anyának.

2011. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Ez csak Magyarországon divat, hogy 3 évig otthon maradnak a nők a gyerekkel. Mindenhol máshol 1 év a maximum.

A magyarok (tisztelet a kivételnek) iszonyat korlátoltak tudnak lenni, ha arról van szó, hogy a világ változatosabb, mint az ő beszűkűlt világképük. És persze iszonyatosan kritikusak, pedig a saját orruknál nem látnak tovább... sajnálom, az ilyen embereket.


Szerintem ne foglalkozz velük. A véleményüket nem tudod megváltoztatni és amúgy meg minden csoda 3 napig tart. Egy idő után majd pletykálnak másról.


Ja és nem elítélendő, ha beadod bölcsibe és visszamész dolgozni.

2011. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szerintem magánügy. 3 évig otthon ülni a gyerek mellett szerintem agyrém. Nekem egy 3 és egy 1 éves van, meg fogok kattanni 5 évig itthon, már most elegem van, 3 éve itthon vagyok. A nagynak nagyon hiányoznak a gyerekek, a kistesó sem partner még neki. Szeretnék mást is csinálni, nemcsak gyerekezni, de részmunkaidő nincs, az állásomba nem tudok visszamenni, két gyerekkel elhelyezkedni reménytelen. 2 év pont elég otthon egy nőnek a babázásra!!
2011. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is megyek, teszek mindenki véleményére.
2011. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz mások véleményével!!! mondjuk nekünk létkérdés, így én azért megyek vissza dolgozni, nem engedhetjük meg magunknak hogy a gyesből és fizuból éljünk.


Te érzed, te látod, és ne érdekeljen más mit gondol. ugyanolyan szerető anya vagy te is és bárki más is. és tényleg csak itt van erre az otthonlétre lehetőség.

2011. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha 2 éves lesz, én is be fogom adni a bölcsibe.Már ha lesz férőhely, mert nálunk Kecskeméten ez se biztos.Én csak gyest, és családi pótlékot kapok, ami lássuk be, semmire nem elég!Nekem muszáj lesz visszamennem. Kicsit félek,hogy be tudom -e szoktatni, de tervbe van véve a bölcsi.40 ezer ft-ért más se maradna otthon a helyemben, és biztosan más se vállalná be a kis tesót.Nem panaszkodok, megvan mindenünk, de a férjemet se fizetik agyon.Úgyhogy nem lesz más választásom.Egy 2 éves már nem annyira pici!Nem lesz könnyű, de a lányomnak is jót tesz, ha szokja a közösséget, ha megtanulja, hogy nem csak apa és anya van a világon.Ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel, ezt neked kell eldöntened! ( mondjuk, ha mi ennél lényegesen jobban élnénk, én itthon maradnék, de ezt mindenki maga dönti el)
2011. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tedd a kezed a szívedre: soha senki nem mondta rád, hogy szívtelen, önző, rossz anya vagy, ugye? A rácsodálkozás az más, hiszen sokan csodálkoznak, ha valaki nem úgy gondolkozik, mint ők, de biztos vagyok benne, hogy a fent említett jelzőket sem a szemedbe, sem a hátad mögött nem használta rád senki.

Nálunk a játszón van egy kisfiú, akit 7 hónaposan hagyott az anyja a nagymamára, és akkor sincs vele, amikor nem dolgozik. Mégsem mondta rá még soha senki, hogy szívtelen, önző, rossz. Legfeljebb, hogy furcsa. De nem is szoktunk róla beszélni.

Ne haragudj, nem látok a lelkedbe, de én inkább úgy érzem, hogy te magad sem vagy biztos benne, hogy vissza kell-e menned, ezért magyarázol bele ilyesmit a legártatlanabb reakcióba is. Pedig igazad van, mindenkinek a magánügye, egy kétévesnek természetesen semmi baja nem lesz a bölcsitől.

2011. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én is visszamegyek dolgozni majd 2 év után. Nagyon nem érdekel, hogy mások mit gondolnak erről, mert nem nekik kell megélni a gyesből... Bár szerintem, ha megtehetném anyagilag, hogy itthon maradjak, én akkor is inkább a munkát választanám. Persze nem 8 órában.
2011. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Ne aggódj! Én kilógok a sorból az írottak alapján! Júni 6-án lesz egy éves, és szeptembertől már megy bölcsibe, már be van íratva. Nem érdekel senki mert aki ledöbbenve néz/kérdez megszoktam kérdezni vesz e fel nekünk hitelt a házhoz és ad e kölcsön x milliót mert akkor nem megyek és erre nem tud mit mondani. Sajnos ilyen világban élünk! Aki haladni akar annak áldozatot kell hoznia a jobb életért és lehet pont egy ilyen döntés ad változást a későbbieket tekintve. Bánom is meg nem is de az vigasztal hogy nagyon jó helyen lesz így is.
2011. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Miért lennél az?!

Sok nő annyira betufálódik otthon a gyerek mellett, hogy akár tetszik-akár nem, márcsak ezért is visszamennek dolgozni.A szó szerinti ingerszegény környezet miatt, ami otthon van, hiába van ott a gyerek.Ezzel nem unod meg a saját gyerekedet, hanem egyszerűen csak környezetváltozásra vágysz.Miért is lehetne gond...

2011. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!