Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiri fontos légzés figyelő...

Mennyiri fontos légzés figyelőt venni? A bébiőr és a légzés figyelő nem ugyanaz? Ti melyiket vettétek meg és miért?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom bébiőrt veszek mert az olcsóbb.a légzésfogyelők iszonyú árban vannak.
2011. ápr. 21. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

A bébiőr: hallod a babát ha másik helyiségbe vagy, vagy az udvaron. Drágábbakon látod is:)

Légzésfigyelő: JElez ha a baba nem vesz levegőt.

Szerintem akkor érdemes bébiőrt venni ha nagy a ház, külön babaszoba van,vagy kertes házban laktok.

Nekünk egyik sincs elvagyunk nélküle

2011. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz a kettő.Ahogy az előző válaszoló irta,a bébiőr az ha sir és te kint vagy a kertbe akkor meghallod.De ha nem vesz levegőt,azt nem jelzi.Sokkal fontosabb a légzésfigyelő szerintem.
2011. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A légzésfigyelő megmentheti a baba életét. Koraszülött osztályon dolgoztam és komolyan jó. A bébiőr csak kihangosítja a babát hallod a szuszogását, de ha a baba nem vesz levegőt azt nem biztos, hogy időben észre veszed. Az újjszülöttek nem csak a koraszülöttek idegrendszere kissé fejletlen, ezért fordulhat elő, hogy a pici túl mélyen bealszik és "elfelejt" levegőt venni, ilyenkor a légzésfigyelő megszólal és a legtöbbször a baba a hangra éberebb állapotba kerül, összerándul felébred és újra levegőt vesz, ezt sok esetben tapasztaltam 3 kg feletti normál babáknál is. Tehát lehet, hogy mire a babaágyához érsz, ő már vígan veszi a levegőt, de ha még mindig nem, simogatással óvatos rázogatással végső esetben mentő hívásával megmentheted a baba életét. Erre a 12-dik hónapig lehet szükség. Ha olcsón akarsz venni nézd az álomvirág nevezetüt, magyar gyártmány és biztonságos, vagy nézz vaterán, tesz veszen. Megéri szerintem, de a te döntésed.
2011. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
tényleg nagyon drága a légzésfigyelő(és megértem ha valakinek nem telik rá) De nálunk 3szor is bejelzett amikor nem vett levegőt! ugyhogy én örülök,hogy mégis költöttünk rá
2011. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Mi külön alszunk a babánktól, és sokat vagyunk az udvaron. Én is nagy dilemmában voltam vegyek-e és ha igen melyiket. Ma a legtőbb légzésfigyelő bébiőr is egyben(tehát légzést is figyel és hangot is ad). Sokat összehasonlítottam, nekem az fontos volt, hogy "nagy" legyen a hatótávolsága a bébiőrnek(kert végéből is halljam ha felébred a baba). Ami nem légzésfigyelős annak nagyobb a hatótávolsága, ezért én AngelCare bébiőrt vettem. Légzésfigyelőnk nincs, mert egyrészről sok rosszat hallottam róla(téves riasztás, felesleges stressz, nem tudnak leszokni róla stb...), másrészről szerintem egy érett, egészséges újszülöttnek nincs rá szüksége(régen sem volt). Természetesen ha koraszülött lett volna, vagy a szülés körül bármi gond lett volna a légzésével feltétlenül beszereztem volna légzésfigyelőt is. Egyébként a védőnőm és a gyerekorvosunk is ezt mondta annak idején. A bébiőrt nagyon szeretjük, minden apró neszt közvetít, és így utólag nem bánom, hogy légzésfigyelőt nem vettem, mert állandóan tévesen riasztana, ugyanis a fiam álmában a teljes ágy hosszúságot és szélességet bejárja, úgyhogy tuti folyton lemászott volna az érzékelőkről!
2011. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a légzésfigyelő fontosabb. :)

Egyébként bérelni is lehet... nem fontos megvenni..

üdv.

2011. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom milyen légzés figyelő az amiről le tud mászni a baba..,de nekünk sajnos 2-3 szor is beriasztott.nem tévesen,mert rongybaba volt a kislányom amikor bementem hozzá miután beriasztott,pedig nem volt se koaszülött,se beteg. és tényleg nem volt régen ilyen szerkezet,-pont ezért volt olyan sok a bölcsőhalál.

szóval: szerintem igenis fontos!

2011. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi angelcare légzésfigyelőt vettünk, ami babaőr is egyben. Nagyon sokat bejelzett és riasztott is úgyhogy én örülök hogy megvettük.NAgyon meleg volt nállunk panelban és én gyanítom hogy nem téves riasztás volt.Szóval sztem megérte!
2011. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindkettő van!És ne ezen spórolj szerintem!!!Bármin lehet,de autósülásen és légzésfigyelőn szerintem nem érdemes!!!!
2011. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

egészséges újszülöttnek nincs rá szüksége(régen sem volt)


igen valószinüleg ezért csökkent le drasztikusan a bölcsőhalálok száma..

Akinek szüksége lett volna rá,az (már bocsánat a mordibitásért) de nyilván nem tud már ide írni.

Drága a légzésfigyelő,de lehet kölcsönözni is.Az érzékenységével lehet játszani,ha ez jól van beállitva akkor nem riaszt tévesen.Sokan azért hiszik,mhogy téves mert mire bemennek a szobába a baba már vesz levegőt,vagy esetleg fel is ébred a sípolásra.

Én azon a véleményen vagyok,hogy inkább használom 1 évig "feleslegesen",minthogy egyetlen egyszer legyen olyan alkalom,amikor kellett volna vagy nincs.. Hozzá kell tenni,sokszor elegendő inger a sipolás,vagy gynegéden megrázás ahhoz hogy a gyerek légzése visszatérjen,viszont nem mindig. Én például egészségügyis vagyok,tudom mi a teendő ha egy csecsemőnek nincs légzése,cska azért mert sokan ezzel "érvelnek" a légzésfigyelő ellen,hogy úgysem tudod mit kell csinálni ha nem vesz levegőt..

Rengeteg dolgot feleslegesnek tartok amit piacra dobnak azért,hogy pénzt sajtoljanak ki a naív anyukákból,de a légzésfigyelő pont nem ezek közé tartozik.Drága,de csak egyszer kell megvenni,vagy kölcsönözni is lehet úgy meg mégolcsóbb.Abból még snekinek nem lett baja,hogy van,abból viszont igen hogy nem volt.

2011. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!