Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második (vagy többedik)...

Második (vagy többedik) babánál lazábban vettétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Vagy nála is szigorúan betartottatok mindent? Ha nem, miben változtattatok?
2011. szept. 21. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent sokkal lazábban vettem, kivéve a hozzátáplálást. Azt minden gyereknél szigorúan betartottam.
2011. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem, sőt tapasztaltabb lettem. 5,5 hó csak anyatej, és ráér a hozzátáplálás, nem kell elsietni.
2011. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az elsőnél nagyon elszúrtam, bár sokat nem tehettem, csupán az akkori "előírásoknak" megfelelően már 6 hetesen elkezdtem a gyümölcsleveket, majd a gyümölcspépet, 3 hónaposan meg a főzeléket.. ennek már 19 éve. Emellett, féltem, hogy kevés a tejem, mert sokat sírt a fiam, így beleestem abba a hibába, hogy adtam tápszert is.. pedig csak a hasa fájt. Ezek után, persze, hogy 6 hónapos korára elválasztotta magát!

Ilyen előzmények után a 2. babám várása alatt eldöntöttem, hogy a következő babáimat "csakazérrtis" addig fogom szoptatni, amíg ők igénylik, nem kezdem korán a szilárd ételek bevezetését és hozzájuk igazodom, semmit sem erőltetek evés terén. Bejött, mert a 3 kisebb több mint 2-2 évig szopott, a hozzátáplálásban ők irányítottak (azaz az ő ütemükhöz, kedvükhöz, étvágyukhoz igazodtam mindegyiknél). Nem bántam meg :)

Egyébként az evésen kívül mindenben sokkal lazábban álltam a dolgokhoz :)

2011. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

NEM!!

A hozzátáplálást vettem sokkal szigorúbban.

Az elsőt 3!! hónaposan hozzátápláltam ÉN HÜLYE, a másodikat csak 6.


(Nagyon nem szeretem, amikor itt olyanokat olvasok , hogy valaki 3-4 hónaposan hozzátáplál és meg is van győződve arró, hogy az jó)

2011. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző

Mentségemre szóljon, hoagy a nagyfiam 11 éve születet, sajnos, akkor még igazán volt kampány, felvilágosítás a szoptatás fontosságáról, de szerencsére ős is 21 hóanpig cicuzett.

2011. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert van egy ismerősöm: a második babáját még szoptatja, most 6 hónapos. És nemrég elkezdte a hozzátáplálást: bolti kekszes meg vaníliás krémtúróval!!! És tök büszke magára, hogy a kislánynak mennyire ízlik.

Nekem ez annyira fura. Van már egy nagyfia, aki óvodás. Úgy gondolja vajon, hogy a második gyereknek már mindegy? Nem értem meg a hozzáállását! Az én lányom már 3 hónapja eszik szilárd kaját, most vezetem be a tejtermékeket, de eszembe nem jutna a bolti tartósítószeres, ízfokozós krémtúrónak nevezett vacakot adni neki. :S

2011. szept. 21. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bolti krámtúrót magunknak sem veszek, hanem csinálok ténylegsen túróból, joghurtből és gyümölcsből, nem cukrozom agyon.


A bolti "gyümölcs"joghurtokról meg bővebben itt lehet olvasni, elég tanulságos.


[link]

2011. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!