Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit van fent 2 hónapos...

Mennyit van fent 2 hónapos vagy akörüli babád?

Figyelt kérdés

Délelőttönként alig-alig alszik hosszabb ideig. Össze kell szednem magam, ha valamit akarok mellette csinálni.

Nálatok hogy alakul?


2011. ápr. 21. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk így néz ki a napirend:

reggel 8 körül ébred, szopizik és utána végig ébren van (max fél órákat szundít az adamo bölcsőben vagy a pihenőszékében vagy babakocsiban), a délutáni 2-3 óra körüli szopinál elalszik és 3-4 órát alszik. Utána ébred, szopi és játszunk apával vagy sétálni megyünk. Aztán 8-9 körül fürdés, utána szopi és alszik reggel 8-ig. Éjjel kb. 1-2 alkalommal ébred enni.


Napközben jól elvan magában, úgyhogy én tudok mellette házimunkát végezni. Nem így volt nálunk sem, de szép fokozatosan rászoktattam a kislányomat, hogy egyedül is lefoglaljam magát, mert nekem sem volt mellette időm még wc-re menni sem. Most sokáig elvan a kiságyában a zenélő forgóval, az adamo hintájában vagy a pihenőszékében.

2011. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem most 8 hetes a pici fiam. A napi rendünk kisebb változásokkal: reggel kelés 6-7 között, utána szopi. 1,5-2 óra nyűglődés vagy vigyorgós játszadozás után(hasfájástól függő opció) után ismét szopi (olyan 9 körül),majd délig alvás. Én ilyenkor szedem össze magam. Délben szopi, utána háromig szórakoztat, mosoly-sírás-szopi(igény szerinti szoptatás szépsége:) )-hinta-mosoly...3-4-től alszunk(bent vagy kint) 5-6-ig, utána szopi, nálunk sem maradhat ki a játszás apával, aki megfürdeti 1/2 8-1/2 9 között, majd újra szopi és ismét a hasfájástól függ az elalvásig eltelt idő hossza és tartalma. Szerencsénkre olyan aranyos kis pasi, hogy az estét átalussza, amiért anya nagyon hálás!:) Én sem tudok mellette nagyon semmit sem csinálni. Segítségem csak a férjem van, de ő nappal dolgozik, így mindig úgy érzem, hogy el vagyok-és szerintem nem csak úgy érzem-havazva.
2011. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Hogy szoktattad rá, hogy el legyen? :-)

Egy kicsit én is gondban vagyok.

2011. ápr. 21. 19:41
 4/20 anonim ***** válasza:

Hát nagy titkot nem tudok neked elárulni:) Egyszerűen, fokozatosan. Eleinte beraktam mondjuk a pihenőszékében, de én nem mentem ki a szobából. Vasaltam pl. mellette, de közben beszéltem hozzá. Aztán kimentem 5 percre, majd 10-re, de mindig visszakukucskáltam hozzá és mondtam, hogy szia kicsim, anya itt van csak éppen ezt vagy azt csinál stb. Persze sokszor ő is sír(t), főleg, hogy hasfájós és enyhe refluxa is van. Mondjuk nyilván elkülönítettem a hasfájós sírást és az anya-gyere-foglalkozz-velem sírást. Amikor fájdalmában sírt, nyilván egy percre sem hagytam magára. Szóval így szépen fokozatosan ment a dolog, meg nyilván ahogy nő úgy egyre több minden érdekli, csörgők, játékhíd, fények, színek, úgyhogy elég jól leköti magát már egyedül is.

Persze sokat játszom vele én is, de amikor fürdök/főzök stb. muszáj egyedül hagynom.

2011. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Persze. Teljesen jogos és értem...

Akkor mennyi idős volt és most?

2011. ápr. 22. 08:07
 6/20 anonim ***** válasza:
Most 10 hetes. Kb. 2-3 hete van így, hogy már elvan magában is, előtte sokkal hasfájósabb is volt ill. még nem igazán érdekelték a játékok, csak az ölemben akart lenni. Szépen lassan alakult ez és egyszer csak észrevettem, hogy már nem sír ha otthagyom.
2011. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hú, igen... hát kicsi fiam ma 7 hetes.

Reménykedem...

Azért örülök, hogy Neked sikerült! :-)

2011. ápr. 22. 10:16
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem is ma 7 hetes a fiam, és pont ugyanezt akartam kérdezni!! :D

Eddig sok bajunk volt, úgyhogy össze-vissza volt a napirend, ha ébren volt, szinte mindig sírt (hasfájás, székrekedés, volt hasmenés, nátha, szóval minden kijutott a 7 hete alatt szegénynek). Most vettem észre pár napja, hogy azért van ébren, mert kialudta magát, és unatkozik. Én letettem a játszószőnyegre, ma már kisebb időt egyedül is elvolt, ill. a pihenőszék csodákra képes. :) Azt ki tudom vinni a konyhába is, amikor főzök. Jönnek majd a minuszok, de baby tv-t is kapcsoltam már neki (nem hiszem, hogy látja, de tetszett neki, gondolom, a zene meg a fény).

2011. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Első válaszolónak jó tanácsa van. Adamo hinta! Hidd el, megéri megvenni! Holnap lesz 2 hós kislányom. Áldom aki kitalálta. Vateráról olcsón tudod megvenni. Enyém sem volt el, mindig sírt, folyton a kezemben volt, mert nem bírtam hagyni a kiságyban. A hintában olyan nagyokat alszik :-) Nappal folyton ott van, plüssöket raktam fel neki, azokat szépen nézegeti. Persze foglalkozok is vele szopi után, de nekem is van dolgom. Kibeszélgetjük magunkat :-), aztán elkezd nyűgösködni, jön a hinta, beszél az állatokhoz, aztán jól lefárad és alszik nagyot. Ha megébred elég csak meglöknöm és már megyek is vissza mosogatni, takarítani, mert szépen visszaalszik.

2011. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hol kapható a hinta és hova szereltétek fel?
2011. máj. 3. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!