Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt 6 hónaposan beteg a...

Volt 6 hónaposan beteg a babája vkinek? 36,8 fok-homlokon-az jónak számít? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos 1 hete lázas náthás beteg vagyok és elkapta a picink!Estére 39 fokos láza lett,bevittük az ügyeletre,kicsit piros volt a torka,meg 1-et köhintett!Kapott antibiot.meg Ca-t a köhögésre!Másnap csak hőem.voolt meg du.pici láz,de amúgy jól viselte!aztán 2 napig semmi,az antibiot.is abba hagyhattuk,de hasmenése lett!most már az is kezd rendeződni,viszont elkezdett köhögni picit,meg sokat tüsszög,meg rekedt lett,tegnap este meg 37,2 volt neki!Ma eddig 36,8,36,5!Vírus van most a környékünkön!De hát annyira vigyáztam és mégsem tudom megócni?Sajnos nagyon kevés anyatejcit tudok neki adni:(

Mit tegyek?C-vitamint meg grapefruit cseppet adok neki!


2009. márc. 5. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bakteriális fertőzések járnak magas lázzal,anitbiotikumot is arra adnak.Az antib.ból a teljes előírt adagot be kell neki adni,hogy teljesen meggyógyuljon.A hasmenést a gyógyszer is okzhatta,mivel a rossz baktériumokon kívűl a bélben vagy pl nőknél a hüvelyben élő jó bacikat is elpusztíja.A betegségre sztem kell még a gyógyszer,a hasmenésre pedig Normaflore.
2009. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lázról 38°-tól beszélünk,addig csak hőem. Sinupret cseppet,Oscillococsinumot is adhatsz.
2009. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem azért lett beteg, mert kevés anyatejet kap...ne vádold magad. Annyi vírus van a levegőben...szinte elkerülhetetlen. Amit tehetsz: ne menjetek olyan környezetbe ahol vannak betegek, főleg beteg gyerekek. Láz esetén, hűtőfűrdő illetve kúp ( vagy amivel szoktad) Hozzátok se menjen senki beteg, amig meg nem gyógyul a pici. Ne izgulj hamarosan túllesztek rajta:)
2009. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Csak az volt az ijesztő h 2 napig semmi nem volt,aztán meg megint hőemelkedés tegnap este 37,2

Mitől lehet ez h vissza esett?Meg ez a rekettség meg köhögés!Ezzel mit csináljak?Végülis annyira nem vészes csak nekem tűnt fel:(

2009. márc. 5. 10:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért célszerű végig beadni az antibiotikumot...ha 5 napig elég akkor 5 napig,ha 7 napig akkor 7 napig... ha kezd emelkedni a hője adj neki sok folyadékot és a nurofen sztem jó. csak ügyesen...:D
2009. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

A gyógyszer szedését a dokinő mondta h hagyjuk abba!2,5 napig szedte majd kijött megnézta a babaát és azt mondta h ne adjuk tovább!:D

Nurofen az nekünk is bejött csak nem akartam adni neki 37,2-re-ma eddig 36,8 amax.-EZ JÓ,UGYE?

2009. márc. 5. 10:21
 7/10 A kérdező kommentje:
A Sinupret csepp az micsoda?Mire jó?Köhögésre vmi????
2009. márc. 5. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Sós vizet párologtass a lakásban,ez is enyhíti a köhögést.A Sinupret csepp homeopátiás szer,mely a megfázás,nátha gyógyulását segíti,hurutoldó hatású,már csecsemőkortól haaználható.Nekünk nagyon bevált.Megfázás idején 4-5 napig kaphat 1/4 kalcium pezsgőtablettát is,ez gyorsítja-segíti a gyógyulást.Abban a pár napban,amíg kap kalciumot a Vigantol olajat nem kell adni.
2009. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2009. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Calcumusc-ot kellett adnom neki este 2,5 ml-ert-de mellette kapott Vigantolt is napközben!akkor most lesz vmi baja?Nem mondta az ügyeletes doki h nem adhatok D-vit.-t!Most megijedtem.....
2009. márc. 5. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!