Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám mindig a bal...

3 hónapos babám mindig a bal hüvelykujját szopizza. Nem "ízlik" neki a jobb, vagy ez minden babánál így van, hogy rászokik az egyik kezére? Vajon mikor fog leszokni róla?

Figyelt kérdés
Most kezdte el egy hete, előtte sosem szopta sem az ujját, sem cumit (cumit most se). Úgy beleéli magát néha, hogy megijed, ha hozzászólok :(
2009. márc. 5. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,nekünk is így kezdte csak már 2 hónaposan!Semmi más csak az ujja jöne be neki és először csak a bal....amjd most már a jobbot is!6 hónapos!Sőtt eddig csak hason cumizta most már akkor is ha a hátán van:D

Édes nagyon!aztán meg megtalálta a takaró sarkát.......gondolhatod.....

2009. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 10 hetes, és már kb. 2-3 hete hogy szopizza az ujját, és csak a bal kezén!! :-)) Most kezdi észrevenni a kezeit, amikor a hátán van, de meg nem találta meg tudatosan, így csak akkor szopja, ha haso nvan, és leteszem aludni. Néha akkorákat cummog vele, úgy imádom! :-))))))
2009. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Nekünk április közepén fog megszületni a babánk, de őszintén szólva én úgy tervezem, hogy nem adok neki cumit, inkább szopja az ujját.

Sokat olvastam erről, de persze eltérőek a vélemények, hogy melyik a "jobb". Állítólag csak akkor válik kórossá, ha majd nagyobb lesz és a játék helyett is inkább az ujját választja és semmi más nem érdekli.

Én is szoptam az ujjamat + a "mamipaplanomat" szorongattam egészen pici koromtól kezdve, és csak általános iskola 4. osztályára sikerült magam leszoktatni. Zoknit és kesztyűt húztam a kezemre.

Akkor már zavart, hogy mindenki azzal nyúzott, hogy akkor is szopni fogom e az ujjam amikor férjhez megyek :) Pedig akkor már csak esténként otthon csináltam, az iskolában pl. sosem.

Tudom hülyén hangzik, de még most is nosztalgiával gondolok rá vissza, olyan jó volt:)

Szerintem leszoktatni úgysem tudod, csak elfogadni, nincs ezzel semmi baj, ne ijedj meg. Szépen megnyugtatja magát ha szüksége van rá.

A fogaimat picit ugyan eldeformáltam, nyílt harapásom lett, de ha nagyon akarnám még most is lehetne szabályoztatni. De egyébként szép sorban vannak, és nem is rosszak.

Az, hogy van e összefüggés, hogy ha a bal kezét szopizza akkor bal kezes lesz, és fordítva nem tudom, de vhol olvastam hogy már az anyaméhben eldől ki milyen kezes lesz, mert már magzati korban is az adott kézzel fogja a köldökzsinórt, vagy azt cumizza, egyszóval azt részesíti előnyben.

Én jobb kezes vagyok és a jobb hüvelykujjamat szoptam.


Sok boldogságot a babához!

2009. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!