Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek babája 2010....

Anyukák akiknek babája 2010. 09.25-én született, hogy vagytok? Mekkora a baba? Fiú vagy lány? Miket csinál már?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mi babánk 8.-án született, gondoltam írok én is mert elég közeli az időpont.

Kisfiú, Árminnak hívják, és 3300 g és 49 cm-vel született eszméletlen sűrű és hosszú hajjal(10-ből 9-en lekislányozzák most is, mert kb. a válláig ér, de sajna jövő hónapban fodrász).

Április 5-én voltunk tanácsadáson, akkor volt 7520g és 69 cm.

Nagyon korán csinált mindent, iszonyatosan örökmozgó.4 hósan forgott mindkét irányba, 5,5 hósan kapaszkodva felállt(már ekkor le kellett tenni a kiságy rácsát teljesen), mászik, de már úgy hogy nem teszi le a térdét, csak a talpát, és a tenyerét.Ha fogjuk a két kezét sétál.Ma ismerkedünk először a komppal, egész jól belejött.

Nem mondom hogy könnyű vele, mert nem tud megülni, és játszani egy játékkal, egyfolytában "kever", és ahogy az lenni szokott, minden olyat csinál, amit nem szabad.....

Az evéssel egész jól állunk, már van külön tízórai, ebéd, és tejpép, amikor már nem tápszert kap.(sajnos 6 hétig volt csak tejem).

Várjuk a nyarat, az első strandolást, és most, hogy megjött a jó idő, szinte egész nap kinn vagyunk.

Szóval, éljük a kis családi életet, persze néha nagyon fárasztó, de ugye ezzel jár.:))

Te is megosztod velünk, hogy veletek mi van?Szeretem olvasni az ilyen dolgokat.

2011. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én ekkora voltam kiírva de végül 8 héttel hamarabb született a lányom.


kíváncsian várom éppen ezért a válaszokat. :)

a pici lány 42cm és 1980g volt.- most 70cm és 8000g. még nem ül, fordulni hat hónaposan kezdett. járunk gyógytornára és most már gyógy vizi tornára is.


kedves kérdező, ti hogy vagytok?

2011. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam szeptember 7.-én született, 3140 g-al és 49 cm-el a 39. héten. Múlt héten volt 9300 g és 74 cm, 6 hónapos koráig csak szopizott, most 7 hónaposan már délben kap főzeléket, este egy kis gyümölcsöt+ 4-5 szopi van még:)

Forgolódva közlekedik, kúszást nem próbálja, de pár napja igyekszik négykézlábra állni, több- kevesebb sikerrel.

Az első 3 hónapban nagyon sírós volt, most azonban hosszú ideig leköti magát a kis játékaival, kedvence a sípolós játékok és az üres flakonok:)

Foga még nincs, de mindent rág, sokat beszél a kis babanyelvén.

A Te babádról is írnál vmit?!

2011. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11-én született 56 cm-rel és 3200g-mal.

Kis mohó és lustácska baba.Amúgy Nimród a neve.

Nem szeret fordulni hasalni.De stabilan csücsül.Kompba ha beleteszem arrébb rúgja magát.Mindig állna ha tudna.Minden evő.Tejet még nem kap, de kóstoltattam már tejes dologgal.

Sokáig el tud szöszmötölni.

A 2,5 éves kislányom teljes ellentéte.Ő mindent korán csinált.És semmit nem eszik meg.

Nimródnak 7 foga van.

2011. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 29-én született 3400gr és 49cm-rel.Legutobb 8670gr és 70cm(pár napja).Nagyon huncut fiú(érezteti,hogy fiú).Sajnos tápszeres 150-080ml eszik,gyümölcsök a kedvencei,a főzelékek lecsúsznak:)Egyébként még pépet is eszik(sinlac) és teázik.Én még tejtermékeket nem adtam Neki,már csak azért sem mert tejérzékeny.Hason nem nagyon szeret lenni csak pár percig,hátáról megfordul,meg össze vissza lögdösi magát.Folyton ülne és állna.1 foga van
2011. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! : ) Nagyon ügyi babáitok vannak : )

Az én kisfiam 38. hétre született 51 centivel, és 3710 gramma. Két hónapos korától ő is tápszeres. Már sok mindent eszik, kedvence a reszelt alma, és a husis bébikaja, nem hiába pasi : )

Felülni még nem tud, a napokban már egész jól megtartja magát ha felültetem.

Nem is mászik, csak most kezdett kúszni, a tenyerén már szépen megtámaszkodik, és pörög, körbe-körbe. Ha valamit nem ér el persze megy a hiszti... Hátról hasra, és vissza már lazán megy neki. Ő 74 centi, közel 10 kiló. Már elég nehéz cipelni... Egyébként nagyon jó baba. Este 9től reggel 7ig alszik, és napközben 2szer szundizik. És persze imádjuk!!! : )

2011. ápr. 24. 21:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 23-án született.

Segítséggel ül még csak és segítséggel áll.Forog össze vissza,kúszik,de hátrafelé.:)

2011. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


jelenleg 8500 gramm és 72 cm


tied?

2011. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még mindig utolsó vagyok:)


A én fiamat is Árminnak hívják;)

2011. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lanyom szeptember 19en szuletett, apukaja szulinapjan:), 2950gramal es 54 cmvel. Most kb 8,3 kg es 72 cm. Kuszni nem tud viszont gurul, forog porog, hatrafele tolja magat, hasan korbe korbe forgul a jatekok utan. Ujabban imad labdazni, na azutan igyekszik kuszni de nem halad, szerintem mar nem is fog, mert negykezlab probalkozik maszni. kb 2 hete tanult meg ulni egyedul, de felulni meg nem tud. 6 foga van, napi 2 3 szor eszik tapszert, delben fozeleket husival, delutan tejpepet. ezen kivul kostolja a vajaskenyeret joghurtot sajtot turorudi turojat es sokminden mast is , de ezek nem foetelnek szamitanak. A gyumolcsoket nemnagyon szereti, csak keveset fogad el. reggel 6kor eszik eloszor alszik meg 8 9 ig , este 10 korul fekszik, nappal 2 szer alszik 1,5 2 orakat . Nagyon anyas, egyre tobbet gagyaraszik sikitozik. Kezdi erteni azokat a dolgokat amiket ismetelek neki sokszor, pl mikor etellel vagy vizzel kinalom, vagy hogy hol van apa vagy a kutya :)
2011. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!