Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tgyás, gyed összege 2. baba...

Tgyás, gyed összege 2. baba után, ha a GYES lejár? Jelenleg gyesen vagyok 2010. 03.22-ig. A 2. gyerkőcöt 2010. 09. 05. -ére várjuk. Az 1. gyerek előtti bérem bruttó 168 ezer Ft volt. Most kb.172 ezer lenne.

Figyelt kérdés
Mikor járnék jobban? Ha minél hamarabb táppénzre mennék, vagy ha előbb kivenném a szabimat (esetleg visszamennék egy kicsit dolgozni)? Ilyenkor miből számolják a gyest, gyedet?
2010. jan. 5. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Alap esetben megnézik, hogy az igénylés előtti naptári évben volt-e 180 bérezett (!) napod. A bérezett nap azt jelenti, hogy vagy dolgoztál vagy szabin voltál; a táppénzes, keresőképtelen napok nem számolhatóak bele. Ha volt 180 bérezett nap, akkor abból számolnak.

Ha nincs 180 bérezett nap, akkor az aktuális szerződésed szerinti bér lesz a tgyás, gyed alapja. Ebben az esetben viszont a tgyás-nak is ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek.

Mivel te a tgyást 2010-ben fogod igényelni, ezért a tgyás számításánál a 2009-es évet nézik, ahol gyes-en voltál, vagyis nincs 180 bérezett napod. Ezért a tgyás-nál az aktuális szerződésedből számolnak, maximalizálva. Ezen már nem tudsz változtatni.

A gyed-et viszont már 2011-ben fogod igényelni, itt a 2010-esből számolnak. Mivel viszont a gyed-nek is maximuma van, baromira nem éri meg visszamenni egy napra sem: így is úgy is a maximumot fogod kapni.

2010. jan. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Annyival kiegészíteném, hogy NEM!!! bérezett napot néznek!!!

Biztosítottat. Igaz a TGYÁS és GYED nem számít annak, viszont van mögötte élő szerződésed.

Egy hasonló példa

[link]

2010. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másodiknak:

Szerintem összekeversz valamit, de nagyon. Nem az a kérdés, hogy jár-e a kérdezőnek tgyás, gyed, hanem az összege. Ha simán biztosítotti napokat néznének, akkor a táppénz összege is lehetne az újabb gyed alapja. Ami nem lehet, hiszen egyik ellátás nem lehet egy másik alapja.

2010. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2010.03.22.-én lejárt a GYES-em. Kivettem a szabimat,betegszabadságot és elmentem táppénzre. A táppénzt a minimálbér után számolják, mert nincs meg a 180 nap bérezett napom. Lehet, hogy a THGY összegét is a minimálbér alapján fogják számolni, nem a szerződésem szerinti bérrel?
2010. aug. 24. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!ne haragudj ,végül hogy számolták a Tgyás, gyed és a gyedet?
2010. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!