Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjam 6 hós fiamnak a...

Hogyan adjam 6 hós fiamnak a rizst, kukoricát, búzát, zabot? Mindegyiket meg kell párolni? Pl:kukorica? Konzervest? És a rizst? Össze kell törni? És kukoricapehely? Hol kell venni? Direkt babáknak Való?

Figyelt kérdés
Bocs de nem jön a védőnő és nincs kitől kérdeznem....
2009. márc. 5. 14:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És a gyümiket is elötte párolni kell? Vagy csak nyersen?
2009. márc. 5. 14:20
 2/13 anonim ***** válasza:

Búzát, búza lisztet, árpát és egyéb gulétnest sehogy. Azt csak 8-9 hónaposan szabad.

Egyébként először érdemes a gyümölcsöket nyersen reszelve, elvét kóstoltatni ugyanígy a zöldséggel is .Aztán lehet párolni, sütni főzni.

2009. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mióta eszik szilárdat a kisfiad? Mi 6 hósan még csak egy pár gyümölcsöt ettünk (Kecskeméti üvegest, mert pl barackot, szilvát nem kapok igazán frisset mostanság...) és krumplit meg sütőtököt. Kb ennyi volt... Rizst még mindig nem eszik (8 hósak vagyunk) az majd most jön. Kukorica????? Nem hinném, hogy egy féléves gyerkőc pocakja fel tudja dolgozni. Ráadásul konzervest? Tudod mik vannak abban? Részemről a búzával és zabbal is várnék. Főleg ha van lisztérzékeny a családban! Ezen a linnken megtalálhatod hogy kell a szilárd ételt adni sorban a babának :) [link] Jó étvágyat :)
2009. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]



Innen szedtem hogy mit ehet.

Tök hülye vagyok ehhez a hozzátápláláshoz.....

És a sütőtőkőt hogy kell megcsinálni?

2009. márc. 5. 14:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Kukoricát ne adj még neki,esetleg üveges bébiételt mert az máshogy készül.Mióta táplálod mellé?

A főzelékek sürítéséhez adhatsz krumplit,tésztát,rizst.Jó meg kell főzni őket,és turmixolni a megfőtt zöldségekkel húsokkal,májjal,gyümölccsel,amit éppen főzöl neki.

2009. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát mivel nem sok mindent tudok csak kostólgatunk bébiételeket pl:alma
2009. márc. 5. 14:37
 7/13 A kérdező kommentje:
És kb 1 hete csináljuk
2009. márc. 5. 14:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a sütőtököt így csinálom:Meghámozom a tököt,kiveszem a magot,és felaprítom.Meghámozom a krumplit,megmosom és azt is felaprítom.Ezeket egyszerre teszem fel főni,mert kb egyszerre főnek meg.Főzőlével turmixolom.

Húsosan először a felkockázott húst teszem fel,ha majdnem megfőtt hozzáadom a krumplit és a sütőtököt,összefőzöm őket,majd turmixolom.

2009. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni,hogy mikor kezdted a hozzátáplálást.

Egy 6 hónapos babának elegendő a krumpli,répa megfőzheted vízben de párolhatod is. Pürésíteni kell nekik mindent.

Hígíthatod a főzőlével vagy tápszerrel ,anyatejjel.

A sütőtök is nagyon jó.Én sütőbe megsütöm egy kis krumpli bele.Szoktam venni sütőtök levet azzal hígítom kb mézállagúra. Mehet még a paradicsom, cékla. Csak szép lassan mindent. Én paradicsomlevet használok nagyon jó krumplival. Azt hiszem a kecskemétiset (bébiételeknél van)

Az új dolgokból pár kanállal délelőtt aztán fokozatosan növelve az adagokat.

A gyümiből jó az alma,meggy ,barack.

A rizst én barnarizst veszek ,de csak 7 hónaposan evett először. Vízbe megfőzöm úgy mint amikor tejberizst készítek és összeturmixolom. Lehet tápszerrel, vagy gyümölccsel keverni,de répával is finom.

A kukoricával,borsóval és amiket felsoroltál én még várnék. Egyébkként ezeket megfőzöm puhára ,turmixolom és átpaszírozom.

2009. márc. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak megsúgom,hogy a rizs az elsők között van amit a baba ehet.A tápszerek nagyrészének az alapja is rizs.

És 6 hósan ehet már elég sokmindent,sokféle zöldséget,krumplit,tésztát,húst,májat...stb...A lényeg a fokozatos hozzászoktatás mindenhez.Nekem a legnagyobb 15 éves, a legkisebb 8 hós,és nem értek egyet ezekkel a mai túlzásokkal.De szerencsére mind 3 egészséges,és nem allergiásak semmire.

2009. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!