Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A katolikus pap nem akarja...

A katolikus pap nem akarja megkeresztelni gyermekem ha az egyik keresztszulo ortodox. Valaki ilyennel talalkozott mar?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 12:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Mar felkertuk Oket. Kinos visszamondani, de hat ez van.
2011. ápr. 25. 12:12
 2/6 anonim ***** válasza:
azt hiszem az lehet a "baj", hogy a keresztszülők meg kell, hogy ígérjék, hogy a katolikus hitbeli nevelésben segítik a szülőket (ez meg egy picit fura, ha az illető nem annyira katolikus)... de szerintem kérdezzetek meg más atyát is, mert az is lehet, hogy csak túl szigorúan értelmezi az előírást. biztos vannak rugalmasabbak is :))
2011. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk a rokonunk kislányát nem keresztelte meg a református pap, mert a keresztanyának felkért nagynéni nem volt megkeresztelve. Így én lettem a kislány keresztanyja, pedig katolikus vagyok. Egyébként a katolikus papok sokkal komolyabban veszik ezt. Meg kéne tudakolnotok, hogy milyen feltételekkel keresztelkedhet át katolikusnak, illetve hogy egyáltalán megtenné-e.
2011. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
olyan nincs, hogy "átkeresztelkedni"... max. más vallást tart. de nem hiszem, hogy ez a megoldás. (bocs, első vagyok és az kimaradt az előbb, hogy egyébként gyakorló katolikus).
2011. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk a kislány a mai napig nincs megkeresztelve de úgy néz ki, hogy nem is lesz.


A katolikus pap nem akarta, mert én református vagyok.

A református pap meg azért nem, mert a férjem katolikus.


Nem mellesleg ezért sincs egyházi esküvőnk, mert nem volt hajlandó a környéken egy pap sem összeadni minket felekezettől függetlenül. Eléggé szemellenzősek.


:) Elvileg mindegyik keresztény, alágak, ugyanabban hisznek akkor nem tök mindegy?

2011. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogyha legalább az egyik keresztszülő katolikus, akkor oké.


Szerintem az ortodox keresztszülőjelöltet tanúként be lehet jegyezni.


"Aki a keresztszülőség feltételeinek nem felel meg, azt tanúként lehet bejegyezni az anyakönyvbe."


[link]

2014. jún. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!