Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik a felvesz/letesz...

Anyukák, akik a felvesz/leteszben jártasok vagytok, segitenétek nekem?

Figyelt kérdés

Szóval a babám köztünk alszik el és utána teszem át a kiságyába! Ezzel nincs is probléma nagyon szépen elalszik de mikor éjjel felébred, nem birom visszaaltatni, csak ugy ha megint odateszem közénk, csak akkor én is visszaalszom, és igy köztünk alszik hajnaltól. Amitől meg ismételten félek mert nem akarom hogy közénk szokjon,ámbár érdekes sokkal nyugodtabban alszik ha közénk veszem...!

Szóval ma este kipróbáltam ezt a módszert, de nem birtam sehogy sem megnyugtatni! hiába csititgattam, kivettem magamhoz öleltem, nem használt semmi. Adtam neki egy kis teát,és magam mellé vettem igy aludt el...! 6 hós múlt


2011. ápr. 25. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a 6 hónapos körüli idő nálunk is elég macerás volt, a fog is bántotta, mozgásfejlődés is van ilyenkor és a szeparációs szorongás is jelentkezhet. Türelmesnek kell lenned és következetesnek...


Kislányomat ilyenkor úgy tudtam megnyugtatni hogy (hason alvóvolt igaz) ütögettem kicsit a popóját, gondolom ő úgy érzékelt hogy ringatom, de nem addig csináltam míg elaludt hanem, addig míg meg nem nyugodott! Nálunk ez bevált bár azt is be kell hogy valljam soha nem aludt köztünk, most 10 hónapos.

2011. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!Persze,hogy szeret köztetek elaludni,még jó!

Nálunk ez úgy zajlott,hogy 2,5 hónapos koráig köztünk aludt,mivel hasfájós volt és nem volt értelme betenni a kiságyba,majd 6x-i evésről átváltott 5x-re és ánizsteát adtam neki néha azóta átalussza az éjszakát.De ezt is úgy,hogy először a mi ágyunkban aludt el,el volt barikádozva mindennel és miután mélyen aludt áttettük mindig.Majd amikor már jobban forgolódott én ottmaradtam vele,elaludt úgy barikádoztam el és majd később áttettük.Aztán kb 5 hónapos korában már nem mertem hagyni az ágyon semmiféleképpen sem,ezért betettem a kiságyba,és mit akit ketté vágtak ott elaludt(jelzem elég álmos is volt hozzá,volt hogy felébredt,de csak bementem és a cumit a szájába adtam,aludt tovább.Párszor ez így el kellett játszani,és megszokta,hogy neki ott a helye.Most 7 hónapos és ugyanúgy ott alszik,sőt már 7-kor fürdetés és legkésőbb fél8-ra kidől és durmol reggelig.Betöltötte a 6 hónapot,beteg lett,3 éjszaka köztünk aludt,már amennyit tudott,mert szintén nem volt értelme,hogy a kiságyban legyen,mert szívni kellett az orrát,meg ilyenek,szóval minket igényelt.De miután meggyógyult,újra a helyén aludt.És azóta is.

Szerintem ez szokás kérdése.A gyereknek tudnia kell hol a helye.Muszáj,mert az életben nem tudod kipaterolni az ágyatokból.Ha 100x mész be hozzá 100x mész be,hogy oda add a cumit,de tudnod kell azt is mikor tedd,szóval ha nyöszörög csak éppen akkor ne,mert "rád száll"(most tényleg!Ne nevess:-)),ha viszont komolyan tényleg nyűglődik,de még azért nem sír,menj be add oda a cumit,simizd meg és gyere ki szó nélkül.

Kitartás!!!!

2011. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!