Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám nagyon nehezen...

2 hetes babám nagyon nehezen kakil, de a széklete nem kemény, hanem lágy és normál színű. Tegnap már csak lázmérőzéssel tudtam segíteni rajta, mert 3. napja nem kakilt. Ajánlanátok valamit, ami segíthet rajta?

Figyelt kérdés
már próbáltam az espumisant, de nem mertem csak 5 cseppet adni, meg vettem laveolacot, azt meg nem tudom belediktálni..Minden este sírás van az esti etetés után.
2009. márc. 6. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen picin felesleges lazmerozni. Neki meg meg kell tanulnia kakilni! Gondolj bele, az anyamehben erre nem volt szuksege. Minden kisbaba megzenved a kakilassal az elejen. Ha anyatejes, akkor nem problema, ha nincs par napig kakija. Annyit jelent, h a szervezete jol hasznositja az anyatejet. Vannak olyan anyatejes babak, akik egy hetig nem kakilnak.
2009. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem kemény a széklete a babának, akkor nem érdemes semmivel beleavatkozni a dologba. Az anyatej nagyon jól hasznosul a szervezetében. Az én kislányom már 6 hónapos és van, hogy 4-5 naponta kakil. Ő is csak anyatejes. A sírás nem hiszem, hogy a nem kakilástól van. Lehet, hogy fáj egy kicsit a pocija. Neki még alkalmazkodnia kell a kint élethez és ez nem is olyan egyszerű. A szervezetének meg kell tanulnia feldolgozni a táplálékot és eltart egy ideig, hogy belejöjjön. Általában a kisbabák 3 hónapos korukra érnek meg annyira, hogy az emésztéssel nem lesz probléma. Biztosan hallottál már a 3 hónapos hasfájásról, ami szinte minden babát érint. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!

csak annyira húzza a görcs a hasát, hogy látom rajta , szenved...most is próbálkozik,nyom erősen, de nem jön semmi...tegnap már bukózott is, meg kevesebbet is eszik,ma reggel mindössze 40mlert..ezért kicsit meg vagyok ijedve..

Első baba..

2009. márc. 6. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj a hasa. Próbáld meg masszírozni, vagy tornáztatni fürdés előtt, nálunk ez bevált. Remélem segítettem. Jó babázást.
2009. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is kevesebbet eszik ha már régen kakilt, pedig ő 6 hónapos. Ha megtörténik a várva várt, akkor meg jól belakik.
2009. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyatejes babáknál tényleg nem baj, ha nem kakilnak naponta. Az én babám is 2 hetesen kezdte, hogy 3-4 naponta kakilt csak. Az Espumisant 4 hónapos koráig adtam neki, mert nagyon hasfájós volt, minden kajci elött 10cseppet. Nyugodtan adhatod neki, nem lehet túladagolni és nem szokik rá, mert ez a szer nem oldódik fel a szervezetben. Én akkor adtam kamillateát a lányomnak, ha már 5 napja nem volt kaki, kb 1 dl-t egy pici cukorral, az többnyire segített.

Minden jót nektek!

2009. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 4 hós anyatejes elejétöl kezdve nehezen és csak ritkán kakilt volt ugy 7 nap után de a 4-5 nap volt a gyakoribb ez természetes de engem is ide zavart. Semmi nem használt hogy gyakoribb legyen de mióta mandarint eszem egymás után 4-5 öt söt tübbet is azóta rendszeresen 2 naponta van kakija, az meg csak a jobbik eset hogy mellesleg szeretem is .Egy probát mindenképp megér.
2009. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!