Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet 7 hetes kislányo...

Mi baja lehet 7 hetes kislányomnak, ha sima forralatlan csapvízből készítettem neki csipkebogyóteát? Most olvastam, hogy nekik minden esetben forralni kell a vizet, és én csak simán beáztattam a bogyókat csapvízbe. Már négyszer ivott belőle.

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
a bacikat kell kiírtani belőle. ezt a teát öntsd ki és csinálj másikat. forralt vízből, és a vizet mindig forrald fel vagy vegyél babavizet.
2009. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A forralt vizet lehűtöd és úgy áztatod bele.Szted milyenek a 10-30 éves ivóvízhálózatok?Rengeteg kórokozó van a víben,amit az Ő szervezete még nem tud legyőzni.Tavaly és tavalyelőtt a calici vírusos tömeges megbetegdésektől volt hangos a sajtó,amit a csapvíztől kaptak el a betegek.A palackos víz pedig azért jobb,mert a csapvízből pl nem szűrik a gyógyszer és nemihormon maradványokat,ami a szennyvízünkből kerül bele.
2009. márc. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de én igazából azt szerettem volna megtudni, hogy így utólag mire számíthatok, ha már ekkora butaságot csináltam? Beteg lesz tőle a babám?
2009. márc. 6. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

aki lepontozott, az elmeséli, hogy miért tette??? köszi

1. voltam

2009. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Úgy van, ahogy az előttem szóló írta, a bacikat kell kiírtani, nem tudom miért pontozták le. Persze nem törvényszerű, hogy biztosan beteg lesz, de jobb félni mint megijedni! Egyébként miért itatsz a 7 hetes babáddal csipkebogyóteát? Tápszeres?
2009. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

nem törvényszerű, hogy beteg lesz, de hasmenés és ilyesmi nincs kizárva. figyelgesd pár napig, h nincs -e vele vmi baj. lehet, h lesz, lehet, h nem. ezt így nem lehet tudni. függ a víztől, ami nálatok van, a baba szervezetétől, stb...

(1.)

2009. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért adok neki csipkebogyóteát ( van mellé kamilla+hársfatea is keverve ) , mert van egy hólyagocska a torkán, tegnap hőemelkedése volt, és a dokinéni mondta, hogy nem igazán lehet megelőzni , hogy tovább fajuljon a dolog lázas , orrfolyós, köhögős állapotig, max annyi, hogy c vitamint adok neki vagy tabletta vagy tea formájában csipkebogyóból.
2009. márc. 6. 10:14
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Biztos nem véletlenül mondják a kismamáknak sem,hogy ne igyanak csapvizet!

Legalábbis velem aláirattatak 1 papírt,hogy tudomásul veszem ezt a közleményt.

Gyomor és bélhurut,éles,görcsös hasi fájdalom,hányás,hasmenés...

1 éves koráig még a palackozott vizet is forraltan ajánlják,de ha még azt használod forralatalnul az is jobb,mint a csapvíz!

7 hetes babának nem kellene csipkebogyóteát adni,majd 3-4 hónapos korától,inkább kamillát v.édesköményt.(Mecsek tea)

Én a csipkebogyót beáztattam,leszűrtem,felforraltam és visszahűtve adtam 4 hós kortól.

Ne kockáztasd a babád egészségét.

Normaflore-t adj neki ha van napi 1-et 3-4 napon keresztül.

2009. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

A doktor néni nem ajánlotta,hogy vegyél Cebion cseppet?

[link]


Adhatsz neki Béres cseppet is+C-vitaminként a Cebion cseppet!


Vény nélkül megkapod!

2009. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Feleslegesen forralod/fertőtleníted a vizet, ha bogyós csipketeát készítesz. Vegyél filtereset patikában az csináld forralt vízzel. Biztosan nem olyan finom, de a bogyókat nem lehet rendesen letisztítani. Egyébként meg nem lesz semmi baja a babádnak-élelmiszer mikrobiológiából írtam a diplomadolgozatom-pontosabban igen csekély a valószínűsége.
2009. márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!