Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el szavakat...

Mikor kezdett el szavakat mondani babátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 9,5 hónapos most kezdi mondani, hogy "cica, baba, dédi, nem, de-de" ez már beszédnek számít?
2011. ápr. 26. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ennyi volt, és kb pont ezeket mondta. Azt hittem, 1 évesen már mondatokat fog mondani:) De nem jött be. Volt egy időszak, amikor minden addig használt szót "elfelejtett". Aztán ezeket újra elővette és bővíti a repertoárt. Most másfél, de még mindíg csak halandzsázik.
2011. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 9,5 hónapos korában kezdte el mondani, hogy NEM és DE, 10 hónaposan jött a BABA, TETE (tente), VA-VA (vau-vau), BÁ (apa), 11 hónaposan ÁMUÁ (anya), HASSZI (virágokra mondta).


Most lesz 19 hónapos, több száz szavas szókincse van, és kezd rövid mondatokban beszélni. Épp ma lepett meg egy nagyon aranyos kis momentummal. Adtam neki inni pohárból vizet, majd letette a poharat, és ezt mondta: KÖSZI, FIJOM VÓT. :)))

2011. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos elmúlt akkor már mondta a baba, apa, pápá, nem szavakat, majd 1 hónap múlva mama, papa, lámpa, Első szülinapján már nehezebb szavak is mentek neki, mint pl a torta meg a traktor. Most 15 hónapos be sem áll a szája egész nap. :)


Bizony ezek már az első szavak :):)

2011. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
10 hetes ! kora ota mondd szavakat, nemreg kezdett kis mondatokban is beszelni, 3-4 szavasakban, rettentoen sok szot tud ket nyelven, mi csak amulunk! 16 hos
2011. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 kisnita ***** válasza:
100%

Attól függ mi számít szónak :) Kisfiam 6 hónapos már mondott "szavakat": hé, te, hej, apa. Az apa volt talán az egyetlen értelmes szó, de szerintem ez is spontán jött neki, nem kötötte az apjához az apa szót csak úgy mondogatta. Később kb 10 hónapos kora körül kezdett el több mindent mondani, utánozni, hinta-palinta: innnta-paiiinnta, anya: aja, Anita: Aiiiita stb

Most 21 hónapos nagyon sokat beszél be nem áll a szája, de halandzsázik, ha már a negyedét megértem az jó :) Nagyrészt még inkább mutogat, valahogy mindig megérteti magát velünk. A szavak amiket napi szinten használ: apa, anya, adjál, visz, ez, az, enyém, ez is, az is, autó, hinta, mama, papa. Néha mondja, hogy cica. Tudja már hol a keze, de nem mondja, hogy kéz vagy kezem, a haját is tudja mégsem mondja, ilyeneket inkább csak mutogat. Ha inni kér arra is csak azt mondja, hogy iszi, ha éhes akkor felül a székre és kiabál, hogy eszi-eszi. Vannak szavak amiknek csak az elejét mondja.

2011. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kisnita ***** válasza:
80%

Jaj a kedvencemet meg nem írtam!

-Hogy hívják apát?

-Tyabi-Tyabi-Tyabi (Csabi)

:D

2011. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát az a kérdés hogy nektek ezeket már valamire mondta?

Mert nekem mondja hogy baba, mama, papa. kb 5 hónapos kora óta de még most 7 hósan sem valamire mondja csak ismételgeti, próbálja a hangját.

2011. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan még ne is várd, hogy tudatosan használja a szavakat. De 9-10 hónaposan már nagy valószínűséggel tudatosan használják ezeket.
2011. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Második vagyok. Aki lepontozott, meg tudná indokolni, hogy miért tette???? Tán azt feltételezi, hogy hazudok, vagy irigy, mert ennyit beszél a gyerekem, vagy miért???
2011. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
egem is lepontoztak, irigykedes :-)
2011. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!