Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el szavakat...

Mikor kezdett el szavakat mondani babátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 9,5 hónapos most kezdi mondani, hogy "cica, baba, dédi, nem, de-de" ez már beszédnek számít?
2011. ápr. 26. 13:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Itt ne keressetek logikát a pontozásban sokan csa khobbiból nyomkodnak :) Vagy az ő gyerekük aki lepontozott 2 évesen is csak azt mondja hogy dádá, ezért nyomta meg a piros kezet.
2011. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
én még nem pontoztam:-), de azt erősen kétlem, hogy egy baba 10 hetesen már szavakat mond... (mellesleg nyelvtanár vagyok). De 8-9 hónaposan már igenis mondhat tudatosan szavakat, és ez valahol már szerintem beszédnek számít. Ügyes a lányod. A lányom egyébként 10 hónaposan kezdte, 12 hónaposan már rövid mondókákat is.
2011. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

kisfiú

18 hónaposan tudta: baba, mama, anya, apa

19 hónaposan megtanult még 2 szót: nem, fa

most 21 hónapos és kb 15-20 szavas a szókincse

2011. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok

A lányom 7 hónaposan kb 12-15 felismerhető szót használt tudatosan és következetesen. pl apa, mama, nyá-macska, vava-kutya, ladda-labda, ott, nyammáta- mindenféle ennivaló.. ilyesmiket. Egyévesen két-három szavas mondatokban beszélt, szép szókinccsel és tiszta kiejtéssel (csak az r volt j, de az még most is), mondókákból töredékmondatokat ismételt. Másfél évesen két tagmondatos mondatokban beszélt, rengeteg mondókát, verset, éneket tudott. A kétéveskori kontrollvizsgálaton (mivel korababa volt, ezért kellett menni többször is) 4 évesek kommunikációs szintjére minősítették.

Biztos én is le leszek pontozva az irigyek részéről, de nem érdekel, én büszke és boldog vagyok, hogy a lányom a nehézkes életkezdés után makkegészséges és intellektuálisan is fejlett. Ez jóval több, mint amiben reménykedhettünk anno.


A fiam kb 10 hós korától használ következetesen és tudatosan felismerhető szavakat pl ótó-autó, apa, mama, baba, kb 8 szava volt ekkoriban. Most 14 hós, és kb 40-45 szavas szókincs van, kb ilyesmik: tipő-cipő, hév, dusz-busz, menni, inni, kéje-kér valamit, tita-cica, vava-kutya, tattó-traktor. Mondatot még nem mondott, de már többször használta azt az összetételt, hogy tipő-tipő! menni ott(kimutatott az ajtón) Anna! - ami kb annyit tett hogy induljunk a nővéréért a bölcsibe és ennek megsürgetésére lóbálta a cipőcskéjét az orrom alá :-)

2011. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat bocs, de en sem hiszem hogy egy 10 hetes baba szavakat mondana. Te ezt elirtad, vagy komolyan ezt akartad irni?

Az en fiam a vau-vau-val es a brrr-el (auto) kezdte kb.8 honaposan. Nagyon sokaig csak allathangokat utanozott, az most is nagyon megy neki. Kb. egy hete kezdte, hogy kimondja az utolso szotagot-betut is, eddig a vege legtobbszor lemaradt. Nagyon-nagyon sok szot tud, de mind csak egyenkent, csupan ket mondata van: szeta akar (setalni akar) es a szut a nap. 18 honapos.

2011. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A 10 hetes egy picit túlzás, szerintem is,de ha így van, akkor nagyon ügyes a babád!

Az én lányom 6 hónaposan a babababa, mamamama szavakat mondogatta, de akkor még nem tudatosan, csak tetszett a hangja.

9 hónaposan már tudatosan mondogatta, a papa, mama, kell szavakat, a pá-pá-t és integetett is.

1 évesen: papa, mama, apu, vau-vau, kell, pá-pá.

15 hónaposan: papa, mama, kell, vau-vau, pá-pá, nem, hamm, bá (bácsi), apu, kaku (kuka), kuk(kuki), de minden szónak mondja az első két szavát pl. párna-pá, banán-ba, megérteti magát.

2011. máj. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hónapos és pár szón kívül semmit sem mond (go =gól, szá=száll) Viszont én már nagyon rég pár hónapos kora óta hallok tőle szavakat (igaz, csak nekem értelmesek). Ilyen volt amikor 3-4 hónaposan én azt hallottam, hogy tyetyék (én ma is azt mondom, hogy akkor azt mondta tessék)

a 10 hetest én is korainak tartom, de vannak csodák. Hány olyan zsenit ismer a világ aki jóval a társai előtt csinált valamit. Gratulálok a Babádhoz. Jó egészséget kívánok mindenkinek

2011. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen beszédenek, legalábbis ezt húzte be a védőnő az 1 éves vizsgálatkor amikor kérdezete, hogy halandzsázik, vagy beszél, mondtam neki, hogy mit mond és ő beszédnek nyilvánította -persze a korának megfelelően.

Fiam, nagyok korán elkezdett sikongatni és gügyögni a fiam, DE általam is értelmesnek vélt szótöredékeket, csak 11 hónaposan használt tudatosan.

Nálunk minden állat vá-vá, a képek baba, étel ital a memme, ha kérdezem, hogy finom volt e, nevet és csak annyit mond rá, hmmmmmmmmm. Használja még, hogy te-te, ha valami rosszat csinál jön és csak annyit mond visszaszívott levedővel, hogy húhhh, és mutatja mit csinált. Ja és persze, berrrrreg, mindenre aminek hangja van. Most 1 éves úgy gondolom, hogy a korának megfelelőlen fejlődik és sztem az elkövetkező 1/2 év nálunk is meghatározóbb lesz.

2011. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Most 20 hónapos, és kb.15 szót tud, és kezdi ismételgetni amit mondunk neki, persze nem mindig sikerül neki, de már ennek is örülök.Én sokat beszélgetek neki, mondókázok is, szóval mindig hall beszédet, az apja már nem annyira, elvan mellette némaságban is, valószínű az ő vonalát örökölte.
2011. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!