Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 honapós babátok milyen...

17 honapós babátok milyen szavakat mond már?

Figyelt kérdés
csak kiváncsi vagyok...
2011. aug. 4. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
semmilyet.mamma,papa,baba,meg a baba nyelv,pedig mondhatna már mást is egésznap beszélek hozzá.19 hos kisfiu
2011. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos a gyermekem, úgy látom most kezd majd gyorsabb ütemben elkezdeni beszélni.Még csak szavakat mond, de szinte minden nap mond valami újat.

anya, apa, autó, duda, memme, inni, szia, pápá, papa, mama, labda, baba, add oda, jó, vau, cica, nem, kuka, kakaó, kukurikú, néni, bácsi,tessék 8ezt nem tisztán mondja ki) náhány rokon nevét.

Ennyi jut eszembe, de nagyjából ezeket mondja.Pont a napokban gondolkodtam, hogy mikor kezd el már kicsit többet beszélni.És néhány napja azt látom rajta, hogy akarja a szavakat megtanulni, és kimondani, nagyon figyeli, hogy hogyan artikulálunk.

Szerintem majd most fog elkezdeni látványosabban fejlődni így a beszéd terén.Már alig várom:)

2011. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem,kaka, nincen-nincsen, papa, mama, anya, apa, acik-alszik, így-úgy, nyanyna-narancs, inni, tejci, ement-elment, leelt-leesett,ham-ham. 17 hónapos és nagyjából ez a szókincse, de már nagyon próbálkozik, sokszor amit hall utánunk mondja, nagyon várom, hogy beszéljen már :-)
2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9.-én lesz 17 hónapos

Anya, apa, mama, baba, Hicsi (ricsi),Mimi (Timi) víz, glugla (csúzda) pápá, hammam (enni), cici, lába, pipi (tyúkok) csecse, vauvau (kutya), miáu (cica), vó (ló), búú (tehén), fal, csüccs, há (ház), ágy, ablak, kaka, pis (pisi), papu (papucs), pincsi (fürdés) abn (ezt minden olyanra mondja ami eltünik, pl. valaki elmegy, vagy valami elfogy, vagy valami leesik. És már mondatban is használja, pl. apa elmegy, akkor apa abn. Ha a kutya elmegy, akkor vauvau abn. ,ha elesik akkor mondja, hogy: óó, ha valamit talál, akkor aha és érdekes a cumisüvegére is ezt mondja, nem tudom miért. kacsára mondja háp, Pááa (párna), ámpa (lámpa), csecse, ma(madár) Ha valakit csikiz, akkor mondja hogy csikcsik. Az uborka az bi, a kuki, meg kuku (az ennivaló) Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, még annyi jutott eszembe, hogy minden szót prógálk utánozni amit mondunk neki, álalában az első két bettűt mondja.

Meg még pár: autó: brüm-brüm, duda, kek:keksz

2011. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 hónapos, és nem mond értelmes szavakat:)
2011. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!