Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejital, tápszer vagy tej?

Tejital, tápszer vagy tej?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hét múlva lesz egy éves. Most már végkép nem tudok még fejéssel sem neki anyatejet adni, mert elapadt. Mit adjak neki este és reggel. Napközben mindent eszik. Reggelire 1 dl kakót megiszik bolti tejbe. A védőnő szerint tápszert, vagy tejitalt adjak neki, mert nagyobb az ásványi anyag tartalma. Nem igazán bízom benne, mert nem egy nagy tudású ember és sokszor nem ad hasznos választ. Nem tudom melyik lenne a jobb. Ha tápszer, vagy tejital, akkor azok között mi a különbség és melyik márkát szeretik általában a kicsik?
2011. ápr. 27. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Én tejet adtam és adnék újra.
2011. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már ilyen idős korba biztos, hogy tejet adnék neki, abból is ha egy mód van rá házi tejet. Szerintem a tápszert elég addig adni amíg muszáj.
2011. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Kisfiamnak egy éves koráig adtam tápszert, azóta tejitalt iszik (Bebivita). Én még a bölcsiig (szeptember) ezt fogom adni, mert biztosan több vitamin és ásványi anyag van benne, mint a bolti tejben, ami ki tudja, mikor látott utoljára tehenet. Ráadásul ez 1090 Ft, kábé 10 nap alatt fogy el egy doboz, és ha jó minőségű tejet akarnék venni, azzal sem jönnék ki olcsóbban.
2011. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En 1 evesen a szokasos tapszerehez ontottem a rendes bolti tejet, 4%-osat(nem forraltam). Csinaltam 150ml tapszert es hozza ontottem a tehentejet majd jol osszeraztam. Kisfiam igy nagyon szerette. Igy nem volt annyira drasztikus a valtozas mert a tapszerben sok vitamin van de azert kapott rendes tejet is. 14 honaposan csokkentettem 100ml tapszer es 200ml tehentejre. Most igy issza de juliusban elfogy a tapszerunk es mar nem veszek ujjat. Addigra szepen lassan atallunk csak a sima tehentejre.
2011. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én biotejet vettem.Még mindig nagyobb az esély rá,hogy látott tehenet,mint a tejital,ami mind tápszer alapú,jó ég tudja,miből készül.Én mindig inkább a természetesebb dolgokat szerettem.
2011. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Bocsánat, hogy ezt írom, de ez a bio-dolog meg egy nagy humbug. Ha csak abból indulok ki, hogy létezik "bio-méz", amit állítólag úgy készítenek, hogy a méheket nem kezelik vegyszerrel, és vegyszermentes növényekről származik. Na ilyen NINCS. Egyrészt a méheknek nem tudod megmondani, hogy hová szálljanak, másrészt meg a méheket MUSZÁJ időnként vegyszerrel kezelni, különben elpusztulnak a különböző betegségekben.

Na ennyire nem hiszek én a többi bio élelmiszerben sem.

2011. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tejital=tápszer. Tehát a kérdés tejital/tápszer VAGY tej? Kislányom 1 éves kora óta a tejitalnak nevezett tápszert kapja. Ez is van por formában, mint a klasszikus tápszer, és van folyékony formában is, mint a tej. Már elmúlt két éves, és reggel/este azt kap, kis kakaóporral. Több benne a tápérték és a vitamin, mint a tejben. Hiába szólja le bárki, hogy mű. Még mindig jobb, mint a bolti tej....
2011. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam ma 11 hónapos.Milyen tejitalt ajánlanátok?E.
2011. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha mégis tápszer/tejital lenne a döntés, melyik márka a legjobb?
2011. ápr. 27. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm összehasonlította a Nestlé junior tejitalt a Bebivita tejitallal, és totál megegyezett az összetétele (csak árban talált különbséget). Szóval tök mindegy, melyiket veszed, amelyiket megissza.

Az én kisfiam tök finnyás, mégis megfelel neki az ízesítetlen Bebivita. Barátnőm kisfia meg mindenevő, mégis csak a vaníliás ízesítésűeket fogadja el. Szóval ki kell próbálni, nálatok melyik válik be.

2011. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!