Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kezdtétek...

Mennyi idős korban kezdtétek a mesekönyv olvasást?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindennapos esti mesét kevéssel 2 éves kora előtt, azelőtt elvétve :D
2011. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb 3 hónapja minden este alvás előtt olvasunk mesét, egyik este apa, másik este én. Májusban lesz 2 éves
2011. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak sokáig minden este mondókáztam. Aztán elkezdte egyre jobban követelni, mindegyik után mondta, hogy még, még, meg vezényelt, hogy nuszi - nyuszisat mondjam, stb. Szóval észrevettem, hogy felélénkül tőle. (A mondókák olyan pattogósak valahogy.)

Úgyhogy 17,5 hónaposan kezdtük el, hogy lefekvés előtt egy kemény lapos könyvből olvasok neki. Az ölemben ül, közben issza a tejitalát. Elolvasom neki ami az adott oldalon van, majd megbeszéljük, hogy miket lát a képen. Mi van ott, mit eszik a nyuszi, stb... Azokat szereti a legjobban, amiben az állatok elmennek a végén aludni.

És érdekes, de az első ilyen este elolvastunk egy könyvet, és szó nélkül lefeküdt aludni. Nem követelt többet, nem pörgött fel tőle. Szóval azóta mesélünk. :) Holnap lesz 19 hónapos.

2011. ápr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hónapos volt, amikor gumi könyvet vettem a kezembe, a kisfiam az ölembe ült és "meséltem" énekeltem, mondókáztam, és megbeszéltük mi van a képen.

Most 11 hónapos, már egész hosszú ideig képes mesét hallgatni, amik általában ilyen kis verses mesék. Meg is mutatja mi van a képen, odafigyel.

Talán korán kezdtem, de én attól féltem hogy nem fogja szeretni a könyveket... rémálmom volt.

Természetesen hosszabb meséket még nem mesélek, nem is érdekelné. :)

2011. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szép napot Mindenkinek!
2011. ápr. 28. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!