Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó mesekönyv vagy mondókáskönyv?

Jó mesekönyv vagy mondókáskönyv?

Figyelt kérdés

Megírnátok azt is, hogy mennyi idős babának ajánlanátok?

Ha esetleg ilyen oldalt találtok az interneten és belinkelitek azt is megköszönöm.


2009. dec. 30. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

sün balázs, a lgjobb a világon:)

a neten sok van, annapetiesgergo talán az 1ik. azt szereti a babám. 19 hónapos.

2009. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyszervolt.hu
2009. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gazdag Erzsi: Mesebolt


Egyszerűen imádtam én is gyerekként és a fiam is szereti. A [link] oldalon megtalálod, ha rákeresel.

2009. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk most a BOGÁRÜNNEP című kis versecske jön be nagyon, nem emléxem h ki irta. napi 10szer el kell olvasnunk, és szépek a rajzok benne , keménylapos. 21hós a kisfiam.

szereti még az Altatót József Attilától pl. mesét igazán még nem lvasunk, csak ilyen rövidebb verseket amiket viszont naponta - van h többször is :).

2009. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom kedvence a Bóbita könyv, még gyerekkoromból maradt, nem tudom lehet-e még kapni, csak Weöres Sándor versek vannak benne. Naponta többször elő kell venni, elaludni is csak erre hajlandó napközben.16 hós a lányom.
2009. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Öreg néne őzikéje - szerintem kihagyhatatlan alapmű, csodaszép rajzokkal, tüneményes vers. Én sokszor meg is hatódok rajta, érzem a gombócot a torkomban, pedig már legalább milliószor olvastam. Mivel vers, jó kis ritmusos, szerintem már egész kicsiknek is lehet olvasni.


Bogyó és Babóca - kb. 2 éves korától imádja a lányom. Ez volt az első mese, amit az elejétől a végéig hajlandó volt megszakítás nélkül végighallgatni, persze úgy, hogy nézegette a képeket.


Anna, Peti és Gergő is nagy kedvenc. Nekem kicsit fura, hogy egy vadidegen család életét meséljem a lányomnak (Valószínűleg jobb lett volna a lelkemnek, ha nem teszi bele az írónő a saját családi fotóikat a könyvbe). De amint hallom, a legtöbb gyerek meg van érte veszve! A lányom most 3 évesen kattant rá, de simán végigolvastatja velem azt a vastag kötetet egy szuszra, aztán még ismétlést követel (de nem kap, mivel totál berekedek a végére)


Kippkopp is kedvenc, de ezt is úgy 2 és fél - 3 éves kortól ajánlom (Nálunk korábban nem jött be)


A kedvenc verseskönyvünk egy válogatáskötet, Ha majd hatéves leszek a címe. Kifejezetten ezt a kiadást ajánlom:

[link]

Nagyon szép, színesek az illusztrációk, már 1 éves kora után imádta nézegetni a kislányom, amíg én olvastam a verset, addig őt lekötötték a képek.


És talán még emlékeztek a Fognyűvő Manócska könyvre? Nemrég végre újra megjelent, ugyanaz a borító, a formátum mint a régi könyvnek!! Aki ismeri a könyvet, annak szerintem nem kell bemutatni :)

2009. dec. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos a fiam - jelenlegi kedvencek: A part alatt lapozó, Állatszálloda - nagyon jópofa, A vidám pöfivonat , Szutyejev bácsi Vidám mesék c. konyve, Kip - kop - egy könyv van amit szeret ebből, nem tudom most mi a címe, Bogyó és Babóca - ennyi jut most az eszembe.
2009. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!