Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 2 hetes a pici és sokat...

Most 2 hetes a pici és sokat bukik! Nem sugárban jön, de jelentős része kijön belőle, szinte minden kajálásnál! Kaptunk bukós tápszert (cicizés mellett), de az is kijön! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 09:20
 1/5 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Evés közben ne legyen teljesen vízszintesen, és többször is büfiztesd meg.
2011. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnos amíg nem fejlődik ki az emésztőrendszere (amíg rendesen zár a gyomorgyűrű), addig ez állandó lesz. nálunk 8 hónapig volt, tesómnál 6ig.


amivel csökkentheted:

-hosszú büfiztetés, illetve függőleges testhelyzetben legyen evés után fél óráig

-pocakját ne nyomja semmi evés után

-ágyát fejnél megemelni

-ha szopik, akkor ne egyél olyat, ami refluxot okozhat (nálam a csoki okozott durva bukást-a babánál. de ilyen lehet a kávé, tej, fűszeres étel... is)

-úgy szoptasd, hogy kevés levegőt nyeljen (pl.oldalt fektetve vagy hátradőlve már majdnem fekvésbe, és a baba rajtad hasal. a lényeg, hogy a torka följebb leygen, mint a gyomra.)


amíg a súlya gyarapszik, és nem okoz más gondot a bukás, addig nincs vele komoly baj. ha viszont sírna bukáskor, akkor alapos kivizsgálás kell (akkor a gyomorsav marja a nyelőcsövet).

sok sikert és türelmet!

2011. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 7-8 koráig volt ez jelen, igaz, egyre kevesebbek jöttek vissza. De emlékszem az elején én is odavoltam, hogy mennyi tej visszajött.
2011. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon sokáig bukott, és rengeteget!

Szépen fejlődött, hízott, így nem írtak fel bukós babáknak való tápszert. Hozzátáplálással kezdett javulni a dolog, majd el is múlt.

Tudom, hogy nagyon rossz látni, de mást nem tudok írni. Ha hízik a babád, ne aggódj. Idővel jobb lesz. :-)

2011. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk antirefluxos tápszert, semmit nem használt, kb. 9 hónapos koráig bukott a fiam. Viszont én egyszer kipróbáltam, hogy kiöntöttem egy akkora tócsa tápszert amekkora a bukás szokott lenni és megnéztem mennyi hiányzik az üvegből. Nem volt olyan sok mint azt gondoltam volna. Próbáld ki, szerintem megnyugtató a tudat, hogy nem az összes kaja jön vissza, mint ahogy azt hittük:-) Viszont az a fránya mosás, az maradt:-))))
2011. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!