Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemfogak kibújását kísérheti...

Szemfogak kibújását kísérheti magas láz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos, az alsó 2 szemfoga jön, a felsők is be vannak duzzadva. Reggel picit köhögve ébredt, de nem volt vészes, óránként 2 köhintés. Ennyivel nem gondoltam, hogy orvoshoz kéne vinnem, adtam neki a lándzsás utifüvet. 11kor elaludt (fél 1 körül szokott), fél 1kor sírva ébredt, és nagyon forró volt. 39 fokos láza volt/van. Adtam neki Panadol szirupot, még mindig nem ment lejjebb a láza, csak 2 tizedet. Enni még nem evett ma semmit, a reggeli a kakaón kívül, de nem is akar enni semmit, hiába kínálom. Teát iszik. Gyerekorvos nálunk minden nap délelőtt van, így majd csak holnap tudom elvinni.

Szerintetek lehet a foga miatt?

Erőltessem az evést, vagy menjek venni inkább lázcsillapító kúpot? (Germicid C van itthon, de azt napközben inkább nem adnám). A szirup nem bántja a gyomrát, ha nem eszik semmit?


2011. ápr. 28. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

nem!

at lehet, hogy a fogzástól le van picit gyengülve az immunrendszere így könnyebben kapta el a betegséget :(

2011. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:( Szegénykém olyan kis elesett, volt már megfázva, de lázas még sosem.
2011. ápr. 28. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk:

Az én fiam 15 hónapos.

Kedd hajnalban arra ébredtünk, hogy nyüszög a gyerek az ágyban. Megyek be hozzá, ahogy hozzáértem, már éreztem hogy lázas, mert rázta a hideg! Soha nem volt még lázas majdnem 15 hónap alatt. Akkor hajnalban 38,5 fokos láza volt. Kapott Nurofent, és együtt aludtam vele a kanapén, mert csak úgy aludt el.

Reggel hőemelkedése sem volt, viszont reggelizni nem akart, a kakaót se kérte! Elvittem orvoshoz. A torka csak nagyon picit piros, a tüdeje teljesen tiszta, viszont a hátsó fogai nagyon be vannak durranva! Ezt a doki mondta. Antibiotikumot nem írt, azt mondta figyeljem a lázát, és ha felmegy, csillapítsam!

Délben már újra 38,5 volt a láza, kapott kúpot! Viszont emellett nagyon jó kedve volt, étvágya is volt. Le is voltam döbbenve....

No de nem igazán ment lejjebb a láza, így kapott megint egy adag Nurofent! Megmértem 40 perc múlva, akkor már 39,1-nél járt... Kezdtem előszedni a törölközőket, meg készíteni a kádat, hogy megyünk hűtő-fürdőzni, de mire mindent előkészítettem, éreztem, hogy nem olyan forró már a kis feje. Megmértem, pillanatok alatt leszaladt 38,4-re. Ez volt kedd délután 5 óra tájékán. Szépen le is ment neki teljesen, 37 alá, azóta se volt még csak hőemelkedése sem!

Tehát fél napon át volt láza, azóta se semmi!

2011. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!