Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyuka miért van elkesered...

Sok anyuka miért van elkeseredve ha már a babája nem akar szopizni 8-10 hónaposan?

Figyelt kérdés
Szerintem a természet rendje az, hogy a babák leszoknak a szopizásról.
2009. márc. 7. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nincsenek eszményi elképzeléseim a szoptatásról. most 6 hónapos és még szopik de már kap gyümölcsöt. Én örülök hogy ennyi ideig szoptattam, ha két hét múlva elmegy a tejem nem kötöm fel magam az első fára. ha három hónapig tudtam volna szoptatni akkor annak örülnék hogy legalább addig sikerült.

minden dolgot többféleképpen lehet látni. már az is egy csoda hogy megszületett és egészséges. Itt az oldalon a legtöbben több éve próbálkoznak nekünk elsőre összejött problémamentes szüléssel. Összeteszem a két kezem. na és hogy még mindig szoptatok az már a csúcs.

egyébként meg mindenki addig és úgy csinálja ahogy neki jó.

2009. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azert szomoruak, mert szamukra teljesen megszokott es termeszetes dolog volt a szoptatas, a babaval valo osszebujas, szerettek szoptatni. Sok baba pedig nem aprankent szokik le a szoptatasrol, hanem egyik naprol a masikra tagadja meg, igy az anyuka azt erzi, hogy egyik nap meg minden rendben volt, masik nap meg vege es azon kivul, hogy ez erzelmi hianyt kelthet bennuk meg elkezdhetnek azon gondolkodni, hogyan apasszak el a tejet mellgyulladas nelkul. Es az is groteszk lehet, ha valaki honapokon at azon gurizett, hogy legyen eleg teje, kovetkezo pillanatban meg az apasztason kell gondolkodnia. Elkepzelheto, hogy attol is felnek, hogy ha nem lesz szopis osszebujas, akkor valamilyen meghitt es rendszeres programot elveszitenek az eletukbol. Az is magyarazat lehet, hogy ezutan hirtelen kezdhetnek tapszer kutyulgatassal foglalkozni (mert mondjuk nyolc honapos baba hiaba hozzataplalt, szerintem meg szuksege van tejalapu etkezesre).

Ugyanakkor meg van olyan anyuka, aki mar varja a szoptatas veget. Peldaul a baratnom ketszer szult rovid idon belul, terhesen is szoptatta a nagyot, majd mire megszult a nagy leszokott a szopirol es akkor kezdte szoptatni a kicsit. Most fel eves a kicsi es o mar elegge varja a veget, mert tobb, mint ket eve szoptat, orul, hogy van teje, de sajat bevallasa szerint lassan mar automata tejkozpontnak erzi magat, sehova sem tud menni, mert szopira haza kell ernie, szep push-up melltartot nem tud felvenni, allandoan melltartobetetet vasarol es van rajta tiz kilo, amit a szopi miat nem tud ledobni, igy a regi alakja es stilusa is csak alom. Aban bizik, hogy a kisebbik baa max egy eves koraig keri a icit. Nem leszoktatni akaeja, csak mar unja es tehernek erzi sokszor as szoptatast. Az o allaspontjat is meg lehet erteni...

2009. márc. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan ez, mint egy "szerelem". Nehéz azt átérezni, hogy már nem akar összebújni, hogy aztán belealudjatok együtt a szoptatásba, mint egy édes álomba. Szerintem nincs annál bensőségesebb, mint így elaludni. Ekkor érzed meg először, hogy előbb utóbb a te kis csemetédből egy független ember lesz. Ami persze TERMÉSZETES, és így a jó!!! Csak hát mégis jár egy kis szomorúsággal... :-)

Nálunk ugyan ez a veszély még nem áll fenn, mert a kisfiam még mindig naponta 6x is szopik (sőt, ha rajta múlna, megtenné 12x is), de én is gondoltam már arra, hogy akkor lesz először önálló, független nagyfiú, amikor már nem fog szopni.

2009. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, egyébként 11 hónapos.
2009. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves koráig szoptattam:legelőször három éves korában köhögött,első gyógyszert megfázásra öt évesen kapott,

most 11 éves.Kb.háromszor ment a hasa és egyszer hányt paprikás chipsztől.Ezt mind a szoptatásra fogom.

2009. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom én sem. vannak kimondott szoptatási fanatikusok, én nem tartozom közéjük. úgy voltam vele szopjon amennyi tetszik neki, de én nem fogok össze-vissza fejni, stb. csak hogy több liter tejem legyen és dicsekedhessek, hogy másfél éves és szopizik. szerintem fontosabb, hogy azt az időt a gyerekkel töltsük inkább és foglalkozzunk vele. Egyébként a tápszer sem méreg, a kisfiam 4 óránként eszik, van rendes napirendje nem pedig úton útfélen szopizik amikor jólesik. Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja. de szerintem egy 8 hónapos gyereknek már mindenképpen szüksége van az egészséges fejlődéshez gyümölcsre, zöldségre is. az hogy a gyerek hogyan kötődik hozzánk nem azon fog múlni, hogy mennyi ideig szoptattuk.
2009. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 9 hónapos a babám, szeret enni minden félét, de a cici a mindene! Annyira jó így összebújni, és tudni azt, bármi baja is van, akkor elfelejti, megnyugszik. Néha csak nézem a kis pofiját, és gyönyörködök benne szopi közben, és valami melegség tölt el. Olyan kis hálásan, szeretetteljesen tud nézni a kis szemeivel. Persze tudom, hogy egyszer majd már nem fog szopizni, és az összebújásra majd más formát találunk. Azonban ez mégis valamitől annyira különleges, főleg akkor, amikor nem az evés a fő cél, hanem pl. fáj valamije és szeretne egy kicsit megnyugodni! Igazából nem is tudom ezt rendesen megmagyarázni, talán titkon félek attól, hogy telik az idő, növekszik a manó, és éli majd a saját kis életét... Persze az eszemmel tudom, hogy ez a természet rendje, de kár hogy néha nem lehet megállítani az időt!
2009. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nemreg olvastam, h szoptataskor hasonlo vegyuletek szabadulnak fel az anyaban, mint az orgazmuskor. Ez lehet az egyik oka, h annyira boldognak erezzuk magunkat szoptataskor.

meg csak 3 honapos a kisfiam, de szeretnem sokaig elvezi eletenek ezt a rovidke, visszanemtero szakaszat, amig szopizik. Nincs tokeletesebb alkalom, mint a szopi, amikor megfigyelhetem, es megprobalom orokre az emlekeimbe vesni mindenegyes arcvonasat, mozdulatait, illatat. Ilyenkor csak ketten vagyunk, en meg o. A kulvilag megszunik szamomra letezni. Gyonyorkodok ebben a kis csodaban, aki bennen elt, es meg mindig belolem gyarapszik. Ebben a korban olyan mintha egyek lennenk. A szuletese volt az elso lepese,h levalt tolem, es mint onallo leny megkezdje eletet. Ugy gondolom, a szoptatas befejezese a kovetkezo allomas. Egyebkent a piciben a szeparacios felelem kialakulasaval tudatosul, h mar nem egyek az anyukajaval. O es anya ket ember. Ugy gondolom azert egy lathatatlan kotelek(kotodes) orokre megmarad.

2009. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
9.27-es vagyok,en nem fanatizmusbol szoptattam,ahogy valaki emlitette,nem is fejtem ha kellett ha nem,egyszeruen normalis dolognak ereztem a szoptatast,persze ot honapos koratol evett minden felet a cici mellett,de egy percig sem gondoltam olyanra pl. hogy mi lesz a melleim feszessegevel vagy a kenyelem hogy tapszert kell foznom ejfelkor.Ez egyszeruen jon magatol,anyai osztonnek nevezik.Van akiben kevesbe mukodik.
2009. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok,a fiam most 11 eves es mai napig szeret odabujni is hozzam es megfogni a cicimet oszinten ,artatlanul...
2009. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!