Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok a 7250 gramm 4,5 hónaposan?

Sok a 7250 gramm 4,5 hónaposan?

Figyelt kérdés

Nem eszik sokat, mégis nagy ütemben fejlődik a kisfiam. 3250 grammal született és mostanra 7250 gramm.

5x eszik 150 ml tápszert naponta. Már elkezdtük a hozzátáplálást is, így tízóraira gyümölcsöt kap, uzsonnára tejpépet, és háromszor eszik tápszert.

Jó ez így szerintetek? Havonta 1 kiló nem lesz sok? Vagy amikor már elkezd forogni, esetleg kúszni-mászni, akkor lassabban fog "hízni". Egyébként teljesen arányos baba. Minden ruha széles neki, viszont rövidek. Az étel adagját nem növelem mert elég neki, sőt van hogy meg sem issza az összes tápszert. Kinek, hogy alakult?


2011. okt. 30. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
1 kilót kell hogy hízzon a kicsi havonta!! Akkor lenne baj,ha ennél kevesebb lenne! Barátnőmnek 3hós a kislánya 3800gr-mal született,mostanra 6750gr! Teljesen normális.Igaz,ő még szopik.Nekem a három lányom minden hónapban fölszedte az egy kilót.Most az iker fiaim 4 hósak és olyan 85-100dkg-ot híznak!
2011. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az en länyom is negy es fel honapos 3940 grammal született es most 7 kilo!Szerintem ezek a sulyok normälisak!
2011. okt. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
ez gyerek függő.fiam egy évesen volt nyolc kiló,most két éves múlt,12 kiló.hülyeség,hogy egy hónap alatt egy kilót kell hízni.mi az,hogy kell?az egyik gyerek ilyen,a másik olyan.nekem az,hogy 4,5 hónaposan már két kaja ki van váltva elég meredek
2011. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Hát az én fiam 3760gr született, szintén annyi idősek vagyunk mint ti, és 9kg! Pedig anyatejes többnyire, tápszert max. 100ml-t eszik egy evésre...nem sokat. Annyi hogy ritkán van széklete, és mindent hasznosít a szervezete. Mi is eszünk 1x almapürét, ha nem enne napokig nem is lenne széklet, és 1x tejberizspépet amit a gyerekorvos írt fel, mert estére kevés a tejem, a tápszer meg nap tartalmas már éjjelre, mert amúgy egész éjjel cicin lógna és nyafogna. Úgyhogy ez alkati kérdés is. Lehet lehurrogni, tényleg nem eszik sokat, mégis ennyi a súlya. Nálunk a doktornő se kötött bele, úgyhogy ne aggódj! :)
2011. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát azt hogy kell, elég necces kijelenteni. Ez az átlag kb. Az átlag pedig azt jelenti, hogy alatta és felette is vannak. Nálunk volt olyan, hogy 1 hét alatt hízott fél kilót, meg olyan is, hogy 2 hét alatt 10 dekát. Teljesen változó. Most 6 hónapos és 8 kiló 20 deka, mondjuk 4 kilóval született. Ha a havi 1 kilót néznénk, akkor már 10 kilónak kellene lennie 6 hónaposan? Igazából az átlag fél éves korára duplázza meg a súlyát. Ez egy 3 kilós gyereknél is kb 3 kilót jelent a 6 hónap alatt.
2011. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12.58-as.először is nem vagyok kutya,hogy ugassak,az értelmi szintedet mutatja ez a mondatod.kicsit normálisabban is fogalmazhatnál.

nem vagyok orvos,de nekem is van gyerekorvosom,aki nem mondott ilyen hülyeséget,hogy egy kilót kell híznia havonta.fél éves koráig is csak 60 dekát mondott,hogy az a minimum,utána kevesebb.a fiam még él,pedig nem hízott havonta egy kilót,csak az első három hónapban.azért mert egy okos egyetemi főfejes egy kilót mond havonta,az nem azt jelenti,hogy minden gyerek meghízza,sőt.nem tudom mit kellett volna tennem az egy kiló hízáshoz,lehet tölcsért kellett volna a szájába tennem és úgy nyomni bele a kaját hányásig,hátha hízik egy kilót.majd kérdezd már meg az okos ismerősödet,hogy hogy kell kivitelezni ezt a tömés dolgot,ha véletlenül nem hízza meg az előírt utasításba adott egy kilót.az ilyen válaszolók miatt stresszel rá sok anyuka a hízás témára és apad el emiatt a teje.

2011. okt. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még nem aggódom, mert 1-2 hónap és még a mostaninál is mozgékonyabb lesz!
2011. okt. 31. 20:05
 8/8 anonim válasza:
Kisfiam 3000 g-mal és 54 cm-rel született. 5 hónaposan 7890 g és 69 cm. 3-4-szer eszik naponta kb. 200 ml tápszert, 1-2 étkezésre pedig gyümölcspépet, főzeléket vagy tejpépet. Arányos baba. A nadrágok hosszával mi is gondban vagyunk.
2011. dec. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!