Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy melegítsem a délelőtt...

Hogy melegítsem a délelőtt lefejt, de még nem fagyasztott anyatejet? Lehet mikróban langyosítani?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne, ha nem muszáj!

24 órát tárolhatod steril üvegben a hűtőben, inkább forró vízfürdőbe tedd pár percre.

2011. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Steril anyatej tároló pohárban van a hűtőben. Akkor meleg vízbe állítom. Még egyszer köszönöm!
2011. ápr. 28. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
jobb lenne forróvíz fűrdőben, vagy bébiételmelegítőben. így is nagyon gyorsan felmelegszik, pár perc az egész. azt hiszem a mikrózás nem tesz jót az anyatejnek...bár ezt azért pontosan nem tudom.
2011. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mikrózás olyannyira nem tesz jót az anyatejnek,hogy az összes vitamin,ásványianyag tönkre megy benn!Az előttem szolók már leírták a megoldást:meleg vízbe állítsd bele!

Én nekem a leggyorsabb megoldás az volt ha vízforralóba felmelegítettem a vízet,gyors kiöntöttem egy műanyag tálba majd abba beleállítottam a cumisüveg tejet!

2011. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

szia. nos én leszek a kivétel. én mikróban melegítettem, persze éppen csak langyosra.

amikor a kislányom kórházban volt, egy táplálkozással foglalkozó csecsemős főorvosnő kezelte őt. és ő mondta kérdésemre hogy: tejcsi hűtőből ki, be a mikróba, kicsit megmelegíteni és már eheti is....így mondta éppen :)

egyébként iszonyat gyorsan fejlődött a lányom. koraszülött volt, 1980g-al született. mire 6 hónapos lett 6800g-ot nyomott. addig tudtam neki csak tejet adni. nem volt beteg, vitaminhiányos sem.

de ha főorvosnő butaságot mondott, akkor én is :)

2011. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
na itt a másik kivétel. kisfiam korababa volt, a PIC-en is mikrozták az anyatejet amit lefejtünk. itthon is így tettem. nagyon gyorsan fejlődött a kisfiam is. semmi de semmi baja nem lesz a mikroban hacsak nem forralod fel benne.
2011. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21.23-as vagyok...az enyém is korababa volt :) szintén PIC-es....akkor csak nem csináltunk hülyeséget.
2011. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban fejtem én is, és a szülésznőm mondta, hogy nyugodtan mikrózhatom. De itthon már nem csináltam, mert van cumisüveg melegítőnk, én inkább abban melegítettem.
2011. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Végülis meleg vízbe állítottam, hamar meglangyosodott.

Köszönöm szépen még egyszer a hasznos válaszokat!

Szép napot Mindenkinek!

2011. ápr. 29. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!