Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy ha az első babád...

Igaz, hogy ha az első babád aktív, sírós, a tesó jó kisbaba lesz-és fordítva?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kistesót,de a fiam(14hós) nem egyszerű gyerek,babának pedig állandóan sírt...A terhességet végig hánytam+feküdnöm kellett+....Nem tudom mi lenne,ha a második is ilyen lenne.Ezt egy 2 évessel végigcsinálni...Szerintetek?
2011. ápr. 28. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy teljesen más a két gyerek. De hogy az ellenkezője? Nekem mind a kettő nagyon nehéz eset volt, de más szempontból.

A lányom az első 6 hetet nonstop végigordította. Nappal, éjjel aludt, mint a tej. Mindenki azt mondta, hogy örüljek, mert alhatok. Mégis nagyon kiborító volt. A csecsemősírásnál jobban semmi sem akaszt ki. Fogalmam sincs azóta sem, hogy mi volt a baja. De a 6. héten mintha elvágták volna.

A második gyerekem csendes volt, ha sírt is egy kicsit, ha felvettem azonnal megnyugodott. Furcsa is volt az elsőhöz képest. Na, ennek ellenére vele is megjártam, mert nem szopott jól, 3 hónapos koráig szinte egész nap szoptattam, meg felcserélte a nappalokat az éjszakával. 3 hónapos koráig napi 3-4 órát aludtam maximum és napi 18 órát szoptattam. Szörnyű volt. Utólag azt mondom, hogy több korkülönbséget kellett volna hagynom.

2011. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mennyi volt a korkülönbség?
2011. ápr. 28. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem nyugodt, csendes, békés, mosolygós, kiegyensúlyozott, egyik sem sírós. Szóval nekem egyformák. A terhességek is egyformán jól teltek.

6 hós és 28 hós

De tény, hogy minden gyerek más, lehet hogy sírós lesz a 2. babád, lehet, hogy egyáltalán nem.

2011. ápr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első fiam,nagyon nyugis baba volt születésétól kezdve,most 7 éves.A kissebbik fiam 8 hetes,hasfájós,nagyon sírós,huhhh...Én pl.akkor is belevágnék,ha tudnám,hogy milyen lesz... :) Bár egy 7 éves mellett egyszerűbb a dolgom ez tény...
2011. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első fiam síros baba volt egész nap sírt kb 5-6 hónapos koráig nagyon nehéz volt vele.


második fiam 3 szor olyan síros hisztis akaratos, most 10 hós és még mindig bár már nem sír sokat csak hisztis, én kívántam bárcsak olyan lenne mint a nagy volt, pedig anno azt hittem nála roszabb már nem lehet...

hát nekem ezt dobta ki a gép 17 hónap van köztük

:(


barátnőm lánya tök jó baba volt alig sírt, a kisfia is szintén nagyon jó baba

:( ez az igazságtalanság, nem?

:D

2011. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma tettem fel ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nem Te vagy az utolsó válaszoló?

2011. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nálunk ez nem jött be, úgy tűnik legalábbis....pedig ebben reménykedtem én is...

kezdek megőrülni...

2011. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom ugyan nem volt nagyon sírós baba, de nagyon kicsi volt az alvásigénye, így nappal szinte semmit nem tudtam mellette csinálni, mert ébren volt, éjszaka meg 3-4 óránként ébredt. Ha nem aludt vissza szopival, akkor járkálni kellett vele az éjszakában. Nagyobbacska korában is élénk, mozgékony, rossz étvágyú, akaratos, uralkodós típusú leányzó (most 5 éves). Sok jót is tudnék mondani róla, de itt most ez volt a lényeg.


Biztos voltam benne, hogy őt csak egy békés, jól alvó, jól evő, nyugodt, csendes kisfiú követheti.


Aki meg is született a lányom születése után 3 évvel, és 2 hétig mintababavolt! Egy álom. Sokat evett, sokat aludt, sosem sírt, csak csendesen nyöszörgött.

Aztán 2 hét múlva végetért a kánaán, éjszaka 2-3 óránként sétáltunk, nappal perceket aludt, mikor elkezdődött fél évesen a hozzátáplálás, nem akart enni, azóta is csak ha kedve van. Ha nem kéri, ledobja a tányért az asztalról, szuprélénk, szupermozgékony, igazi rosszcsont, minden balhéban benne van, és újabbnál újabb ötleteket eszel ki, egy embert teljes egészében lefoglal. Ha nem az van, amit akar, kis pukkancs, levágja magát a földre, rúgkapál, üvölt.......szóval összességében olyan triplán nehezebb vele, mint a nehéz egyéniségűnek hitt lányommal. :-)

2011. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!