Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárók, írnátok nekem egy...

Babavárók, írnátok nekem egy komplex listát arról, hogy mi az ami feltétlen szükséges az első kisbaba megszületéséig?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, ami a babának és az anyukának feltétlen kell, akár a szüléshez, meg utána, meg a kisbabának milyen holmik kellenek. Sajnos luxuscikkekre nem igen van lehetőség. Előre is köszönöm.
2011. jún. 15. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt rengeteg listát találsz, csak írd be a gyerevállalásos keresőbe, hogy kelengye!
2011. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Leírom ami nekem hasznos volt, de mindenki más, másra van szüksége...


Terhesség:

-terhesvitamin (2000Ft/hó)

-pár kismamagatyó (vaterán fillérekért)

-szoptatós párna mert pocakkal nehéz kényelmesen aludni és szopihoz is isteni (kb 3500 Ft)


Babának:

-kiságy

-babakocsi (mindkettőt lehet venni használtan nagyon jó állapotban)

-babaruhák (vaterán ez is filléres, nem kell a sokezer forintos "márkás" rugi)

-mellszívó (nekem az Avent Isis jött be, vaterán kb. 6-7000 Ft)


Aztán nagyjából ennyi. Pár takaró, textilpelus, ha téli baba bundazsák, pelenkázó feltét a kiságyra (olcsó és levehető ha már nem kell), pelenka, babafürdető (gyógyszertári) pár apróság...


Ami szerintem felesleges pénzkidobás:

-légzésfigyelő

-cumi

-cumisüveg

-sterilizáló kütyük

-párásító

2011. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Brendon katalógusban van egy nagyon jó kis lista, lehet X-elgetni is, h mi van már meg, sztem érdemes lenne kiváltanod egy ilyen katalógust, és a Felicitas csomagban lévő tájékoztató füzetekben is van lista. 3. trimeszterben már kapsz termékmintákkal "teli" csomagot.
2011. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
22:11-esnek. A párásító télen jól jön, ha kruppos a gyermek:( Nálunk jól jön.
2011. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!! Egyelőre még nem én várok babát, csak szeretnék segíteni egy barátnőmnek, mert sajnos nem sok mindenkire számíthat. Várok még válaszokat!!
2011. jún. 15. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos osztom az utolsó véleményét.(párásító)


Pláne, ha panelban laksz, amint fűtés jön, kell a párásító, akkor is ha nem kruppos! A mienknél néha jött ki kruppos köhögés, de az durva is volt.. De ha nem az, akkor szimplán kiszáradt éjszaka, és jött mindig a nátha, amiből középfülgyuszi lett.


légzésfigyelő: tudod kölcsönözni is, engem nagyon megnyugtatott. Különben nem mertem volna aludni sem.


sterilizáló: kihagyható, de a tescoban van 1100-ért, teljesen megfelel, és rengeteg időt spórolsz vele. Minden nap kifőzni a mellszívót...

Cumi: adnak ajiba a felicitas csomagba


Cumisüveg: egy azért legyen szerintem (avent, tomme tippie, vagy nuk, mert ha levegőt nyel, hasfájós lesz, tehát egy jobb fajtát vegyél)

2011. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként meg minden drága. Már tök régóta vagyunk úgy, hogy csak pár dolog kell, apróságok. És csak úgy repkednek a 10esek ki az ablakon, pedig nekünk sincs sok.


Inkább egy jó tanács, így "szegény" szemmel. Ha vennél neki valamit, akkor kérdezd meg mi kell még, és válassz abból. Gondolom ők sem zárkóznak el a turi elől. Tehát ha pl mondja, hogy ruha, akkor ne vegyél 3000ért egy rugit, hanem egy egész csomagot ennyiért a vaterán.


Nálunk pl anyós, meg a rokonság azon része: majd úgyis veszünk neki! Ez a szlogen. Közben már alig van pénz élni, mert ugye előre megveszi az ember a dolgokat, de ő mág mindig úgy van, hogy majd. Nem kötelessége adni, csak adhatna jókor...

Nálunk anyu pl úgy csinálta, hogy ha úgy gondolta, akkor adott pénzt, vegyek belőle takarót, ágyneműt. És akkor elmentünk, meg is vettük.

De ti gondolom nem vagytok ilyen viszonyban, akkor csak mondd neki, hogy szeretnél a picinek venni valamit, mi legyen az. :) Vagy ha olyan, válasszátok ki együtt.


Most bocsi, ez nem lista, de abból úgy is találsz ezret a neten. :)

2011. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, úgy csináljuk, hogy kérdezgetem, mi van, meg mi kell még. Mindig ha valakinek eszébe jut valami, akkor beszerezzük. Vettünk turiba is szuper ruhácskákat, én magamnak is szoktam onnan venni, úgyhogy nekem ez egyáltalán nem derogál vagy ilyesmi. Csak azért kérdeztem, nehogy valami nagyon fontosat elfelejtsünk.:)
2011. jún. 16. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!