Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védjem majd nyáron pár...

Hogyan védjem majd nyáron pár hónapos babám szemét? Napszemüvegben?

Figyelt kérdés
Ha a felnőtteknek védeni kell a naptól akkor biztosan a bébinek is. Van nekik való napszemüveg, vagy mi mást lehet még?
2011. máj. 1. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős lesz akkor? A lányom a nyáron volt fél éves, bocsi, de eszembe nem jutott volna napszemöveget adni rá! Minek?? A nagy melegben úgysem viszed ki, ha kis is viszed, árnyékos helyen lesztek, a babakocsiba pedig nem süt be a nap, vagy pelenkával árnyékolsz neki.
2011. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*napszemüveget
2011. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én úgy emlékszem, határozottan nem szabad napszemüveget adni a babákra 4 éves korukig, mert a szemüknek szüksége van a napfényre. Persze amióta megjelentek a babszemüvegek, változott ez az álláspont arra, hogy kell védeni. Az biztos, hogy csakis valami nagyon jó minőségű, üveglencsés szemüveget adnék rá, mert a rossz tutira tönkre teszi a szemet. És ez jó pár éve (egész pontosan 13) történt, megkérdeztem orvost, milyen a jó minőségű szemüveg és ő azt mondta, aminek az ára 15 ezer forintnál kezdődik, de ez a jó minőségűek közt is a gagyibb, ezalatt fizikai képtelenség jó szemüveget gyártani, mert az alapköltségek nem teszik lehetővé.

De most a párom tudományosan elmagyarázta felnőtt embernek is miért nem szabad napszemüveget hordania, legyen az bármilyen minőségű, de nem emlékszem, mert ő mérnök és valami mérnöki matematikai magyarázat volt.

Én nem adok rájuk, mert tűző napon úgysem vagyunk kint, egyébként meg sildes sapkát viselnek. Aztán ha már tudnak viselni szemüveget, akkor beruházunk egy valódi jó minőségűre.

2011. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most 3 hónapos, augusztus elején lesz fél éves. Valószínűleg nem adok rá szemüveget,majd próbálom árnyékolni. Csak elgondolkodtam, mert az utóbbi pár napban szépen sütött a nap, és nem tudtam, a szemét (akár csukva is) érheti e közvetlenül.
2011. máj. 1. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam már 1,5 éves lesz nyáron, de nem veszek neki napszemüveget. Én azt az álláspontot tartom jónak, miszerint a hunyorgás védi a szemet. A napszemüvegben ugye nem hunyorgunk, és ha nem olyan tuti az a napszemüveg, akkor a nap káros sugarai sokkal könnyebben bejutnak a szembe. Valami ilyesmit olvastam, bocsi, hogy nem tudományos, de ha utána nézel fogsz találni ilyen indokot is. A fiam amúgy sem tűrné meg magán, akkor minek neki 5000 ft-os babanapszemüveg. Ha pár hónapos babáról van szó, akkor pedig ahogy az első írta: tűzön napon úgysem leszel vele, főleg úgy, hogy szembe süti a nap, mert az ő sem viseli el, ahogy te sem, ha meg igen, akkor pelenka a kocsira, vagy árnyékoló és kész.
2011. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fejére napellenzős sapka, babakocsira napernyő.
2011. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Napellenzős sapka, és nem tűző napon tartózkodni. Határozottan szüksége van a fejlődő szemnek annyi napfényre, igen, én is úgy tudom, hogy pár éves korig nem szabad napszemüveg.

Rövidlátással kapcsolatban sok tanulmányt átolvastam (mert nálunk rövidlátók a gyerekek), és határozottan azt mondja több vizsgálat is, hogy azok a gyerekek, akik többet vannak természetes fényen, kevésbé lesznek rövidlátóak iskoláskorban.

2011. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!