Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek 19 hónapos fiammal,...

Mit tegyek 19 hónapos fiammal, aki mostanában mindenkire ütésre emeli a kezét?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 13:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem érte külső változás semmiben az elmúlt időszakban. Az a baj, hogy nem csak emeli a kezét, hanem üt is, és nem csak akkor ha mérges, hanem gondol egyet és üt. Tőlünk illetve a környezetünkben nem látja ezt.
2011. máj. 1. 13:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sem lát ilyet a 17 hós lányom, mégis kb. 1 hete elkezdett ütni. Néha gondol egyet (főleg este felé) és arcon csap. Mindig elmondom, hogy nem szabad, ez fáj, csúnya dolog stb. A hajhúzásról is így szokott le.
2011. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért csinálják, mert frusztráltak, hogy több mindent szeretnének közölni, beszélni, de még nem tudnak mindent kommunikálni, amit szeretnének.

Figyeld meg, hogy milyen alkalmakkor teszi.

Én azt csinálom 20 hós kislányomnál, hogy megmondom, hogy nem szabad és "válaszul" megsimogatom, és megpuszilom az arcát, átölelem. Akkor abbahagyja. Nálunk is most kezdte nemrég, hatalmas meglepetés volt, mert mint egy kisangyal olyan jó kislány amúgy. Volt hogy mérgében fejelt is. Vigyázni kell velük, a lényeg szerintem, hogy megfigyelni mikor csinálják, ha kell segíteni nekik kikommunikálni az érzéseiket akkor amikor ilyent tesznek, és példát mutatni, hogyan kellene kezelni a helyzetet. Válaszként pedig csak megölelni, megsimogatni, pozitívan.

2011. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy gyerekszokás szerintem!Az én kisfiam eddig sosem volt verekedős,irigy semmi ilyesmi,mostanába nem ad oda senkinek semmit,veszekedik!Félek kivinni a játszótérre mert hirtelen odamegy valakihez és kötekedik!Amin nagyon nagyon meglepődtem!Ő most kezdte ezt csinálni és 25 hónapos!Eddig sosem tett ilyet!
2011. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én 19 hós fiam is hajlamos erre. Szerintem ez életkori sajátosság: ahogy írták is, a frusztráció miatt (érzelmeket meg kell tanulni kezelni, nekünk kell segíteni nekik ebben), talán még ő sem beszél (nálunk sokat segített, hogy elkezdtünk használni néhány babajelet, így tud kommunikálni), illetve reakciót akar kiváltani (ez olyan mint a gombnyomkodás, kalapálás)

Szerintem a legjobb ha határozott az ember, leállítja, de nem foglalkozik többet a dologgal, mint amennyit éppen szükséges, illetve jó irányba tereli: mutasd meg neki inkább mit csináljon a kezével (simogasson, cirógasson)

Hát, és sok kitartást, nálunk ez már jópár hete megy, voltak hullámvölgyek, és néha jobb, remélem, hamarosan leszokik róla.

2011. máj. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!