Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek attól lehet a 2...

Szerintetek attól lehet a 2 hónapos babámnak székrekedése, ha napi 3 kávét iszom, vagy ha sok csokit eszem?

Figyelt kérdés
Még csak anyatejet eszik.
2011. máj. 1. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran és milyen állagút kakil?
2011. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én babám se kakilt napokig,amikor sok csokit ettem. Szintén 2-3 hó körül volt.

A kávéval nincs baja.

Próbálgasd ki, hogy mitől van vagy nincs kaki.

2011. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
csokitól lehet. A három kévétól tud aludni?
2011. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknak heti egyszer is lehet csak székletük, ha olyan típus a baba, hogy mindent hasznosít. Akkor van székrekedése, ha látszik, hogy erôlködik, de nem jön. Ekkor 1-2 nap után segítsetek rajta vmi népi gyógymóddal (lázmérôzés, szélcsô, kamillatea...)


Kávéból szerintem durva a 3... Napi egyet "ha nagyon muszáj" az ajánlás általában, mert a koffein átmegy.


Enyémnek csokitól nem volt baja.

2011. máj. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tulsagosan sok csokitol lehet. Probalj meg egy darabig nem enni, helyette kicsit egeszsegesebben taplalkozni, sok gyumolcs, zoldseggel. Li fogod majd tapasztalni, mitol van es mitol nincs szeklete a babanak. De anyatejesnel tenyleg nem szekrekedes, ha akar 1 hetig nem kakil, csak akkor, ha ot is zavarja.

Ettol fuggetlenul en nem ajanlom a sok csokit, es a napi 3 kave is sok, raadasul a csokiban is van koffein. Most a babad a legfontosabb!

En is iszom neha 1 kavet vagy eszem egy kis csokit, de figyelek arra, hogy ne legyen sok.

2011. máj. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a csokitól lehet!

sőt, az én babám állandóan bukott, ha csokit ettem!

2011. máj. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy elméletileg a hasmenés ellen jó az étcsoki, tehát a sok csokitól simán lehet székredés.
2011. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az egyik nap nem hígat, hanem krém állagút kakilt úgy, hogy segíteni kellett neki lázmérővel, mert nagyon erőlködött szegényke. Aztán egy nap kimaradt, majd a következő napon egyszer volt széklete. Azokban a napokban sok csokit ettem, ezért gyanítottam, hogy attól lehet. Most már ritkábban, illetve kevesebb csokit eszek, illetve a kávét is csökkentettem, bár az alvásával szerencsére nincs gond. Azóta napi 2-3-szor kakil, ami az orvos szerint is megfelelő.

Azt én is hallottam, hogy anyatejes babáknál előfordul, hogy napokig nincs széklet, mert a szervezet hasznosítja az anyatejet. Nem is avatkoztam volna bele, ha nem erőlködik. De a válaszaitok alapján és visszagondolva arra a pár napra szerintem is okozhat a csoki székrekedést, ezért vigyázni fogok, mert természetesen a babám az első!

Köszi a hozzászólásokat!

2011. máj. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!