Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok ilyet? Furcsa,...

Tapasztaltatok ilyet? Furcsa, meghatározhatatlan szájszag.

Figyelt kérdés
2 éves kislányomnál azt vettem észre pár hete (1-2), hogy fura szájszaga van. Nemcsak reggel, ébredés után, amikor még nem ivott semmit, hanem folyamatosan. Függetlenül attól, hogy mit eszik/iszik. Nem erős egyáltalán, de ha úgy hajol oda hozzám, vagy az arca közel van az arcomhoz, és beszél, akkor érezni. Úgy tudnám leírni, hogy olyan kicsit fémes, kicsit már "megemésztett gyomortartalom" szagú. Időnként, ha beteg, és torok, vagy mandula gyulladás jellegű betegsége van, akkor is szoktam furcsa szájszagot érezni nála, de az teljesen más. Nem tudom, ez mi lehet. Orvost még nem kérdeztem.
2011. máj. 2. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is a mandulagyulladás okoz leginkább szájszagot.

De lehet szájpenész is. Nem látsz semmit a szájában, nem lepedékes a nyelve?

2011. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már néztem, de nem látok semmit a nyelvén. Szegénynek már állandóan nézegetem a száját belül, már nem érti, minek kérem, hogy tátsa ki a száját, de nem látok semmit. Torok, mandula OK, nem piros, nem duzzadt (van tapasztalat sajnos), nyelve tiszta. A hátsó rágófogai még nincsenek kint, de biztosan mozgolódnak, mert a szájában újabban benne a keze könyékig, és sokszor mondja, hogy fáj a foga. De nem hiszem, hogy emiatt van szájszag. Attól félek, valami az emésztéssel kapcsolatos dolog lehet, vagy ilyesmi.
2011. máj. 2. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos fiamnak volt ilyen legtöbbször akkor, amikor almát evett magában. Szerintem gyomorsav. Nálunk legalábbis az volt, amíg nem tettem az almához kekszet. A keksz "felitta" a savat. Amúgy volt, amikor erősebb volt és akkor nyűgös is volt. Amíg nem jöttem rá, nem tudtam elképzelni, hogy mi baja szegénynek. De ez nem függ feltétlenül attól, hogy eszik-e almát. Ez alkati kérdés is. Mint nálunk, felnőtteknél.
2011. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!