Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyest kaptam a gyrekem utánn,...

Gyest kaptam a gyrekem utánn, de elváltunk a férjemel és ideiglenesen nála van a gyerek anyósóm ezt bejelentette az államkincstárnál igy megvonták tőlem visszamenőleg a gyest! Volt más is ilyen helyzetben, mikor kapok erről határozatot?

Figyelt kérdés

Elég nehéz ezt leirni rőviden, a gyerek utánn én kaptam a gyest mert a biróságon nálam helyezték el a gyereket de idiglenesen a férjemnél van mert én nem tudtam megoldani az elhelyezését és anyósóm meg nem nyugodott bejelentette az államkincstárnál ezt és igy visszamenőleg megvonták a gyset tőlem amit majd vissza kell fizetnem.De amig erről nem kapok papirt még munkanélküli segélyt sem tudok igényelni,az államkincstárnál meg nem igazán momndanak semmit csak hogy a férjemnek kelene valamilyen nyilatkozatot beadni,meg hogy akkor nála helyezik el a gyereket.De akkor ez hogy van ha a biróság nekem itélte,és ha én magamhoz veszem szeptembertől akkor én hogy igényelhetem ujra a családipotlékot mert ugye most azt is ők igénylik azt is megvonták tőlem!

Voltatok ilyen helyzetben?Mi lessz most?Mikora intéződik ez el és hogyan?


2011. máj. 2. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nézd a GYES és a családi annak jár, aki SAJÁT HÁZTARTÁSÁBan nevel gyereket, lényegtelen, hogy papíron kinél helyezték el, nem saját háztartásodban neveled, nem jár neked. Majd járni fog,ha te neveled.

De ehhez a férjednek semmi köze, nem köteles igényelni, ha neki nem kell, és lehet nem is jár neki. Erről neked minek papír?

Arról meg hogy megvonták és vissza kell fizetned, biztos van papírod, hiszen honnan tudod különben?


És nyugodtan mehetsz a munkanélküliekhez regisztrálni, ők beszerzik hivatalból is az iratokat.

2011. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A családi pótlékot és a GYES-t is értelemszerűen annak áll jogában felvenni, aki a gyereket neveli, akivel közös háztartásban él, aki költ rá, eteti stb. Tehát ha te felvetted, és pl: nem adtad oda a férjednek, akkor nem jól jártál el, azt tudod, gondolom, hogy jogtalanul felvett pénzt természetesen vissza kell fizetni.

Mindig igazolni kell, hogy ha változás áll be.

2011. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Onant tudom hogy nem kaptam meg már mult honapban sem,és akkor felhivtam az államkincstárat ahol azt mondták hogy anyós bejelentette hogy náluk van a gyerek,ami oké is de azota sem kaptam semilyen határozatot erről és a munkaügyiben meg voltam ott regisztráltak de ameddig nem viszem be a papirt hogy megszüntették a gyest addig nem kapok pénzt ezt mondták!Kaptam 1 hónapot hogy bevigyem a papirt ami most jár le de nem kaptam még semmit,aztán megint felhivtam az államkincstárat ahol utánnanéztek és azt mondták hogy még valamilyen papir kell nekik amit a férjemtől várnak és hogy ez nagyon bonyolult.De a férjem azt mondja hogy ő bevitte azt a papirt és most nem tudom mi van?Mikora várhatom hogy valami történik,és végre kapok munkanélkülit?Milyen papirok,nyilatkozatok kellenek egy ilyenhez amit a férjemnek kéne bevinni?
2011. máj. 2. 13:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Hétvégén nálam van agyrerek én ugyan ugy költök rá!De nem is ez a lényeg mert ezt meg is értem hogy ők költenek rá többet és a családipotlékot oda is adtam a férjemnek minden hónapban.
2011. máj. 2. 13:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja még anyi hogy hogyan kell igazolnom hogy ha nálam lessz a gyerek?Milyen papirt kell bevinnem?
2011. máj. 2. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Írj a MÁK-nak egy ajánlott levelet, amiben kérsz egy igazolást, hogy nem a te neveden van már az ellátás, és ezzel máris mehetsz a munkaügyibe!
2011. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bírósági határozattal kell igazolni! Azon kívül a jegyző is írhat igazolást arról, hogy életvitelszerűen a gyerek nálad van, veled él.
2011. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Telefonon berszéltem velük és azt mondták hogy még nincs meghozva a határozat amit kéne kiküldjenek nekem,igy nem tudnak adni papirt sem!Meg hogy ze bonyolult ügy és kell még valamilyen papir nekik a volt férjemtől!
2011. máj. 2. 13:13
 9/10 A kérdező kommentje:
Birósági határozatban az van hogy velem van,a férjem meg az ő jegyzőjüktől vitt papirt hogy a gyerek ott van,ami igaz is.De ha majd velem lessz akor nekem elég a birósági papirt bevinnem?Mert ha velem is lessz akkor sem a bejelentett lakcimünkön fogunk lakni,akkor melyik jegyzőtől kérjek igazolást?
2011. máj. 2. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ilyenkor vmi büntető kamatot is kell fizetned, mert jogtalanul vetted igénybe a GYES-t.
2011. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!