Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagy babája született...

Akinek nagy babája született szerintetek mitől lehetett? Szimpla genetika? Vagy milyen dolgok befolyásolhatják hogy kis vagy nagy súllyal születik egy baba?

Figyelt kérdés
(persze a cukorbetegségen, cigi, túlzott koffein, alkohol fogyasztáson túl...)
2011. máj. 2. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs:) Ezen már én is gondolkoztam, nem vagyunk magaska és nagydarabok sem:), én 156 cm, a férjem 176 körül van. A lányunk 56 cm-rel és 4 kg-val született. Cukorbetegség, kávé, cigi kizárva, terhesvitamin a terhesség 30 . hetéig napi egy, utána hetente 2-3 szem, egészséges ételek, sok gyümi. És mégis nagy baba.

Kíváncsi vagyok, hátha valaki tudja a választ!!!

2011. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen kivi vagyok valaki tud-e erre magyarázatot :))


ráadásul még a felszedett kg vagy elfogyasztott szénhidrát, cukor sem befolyásolja úgy tudom..

2011. máj. 2. 15:08
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a vitamin nagyrészt közrejátszik.

Az első 3 gyerekemnél Maternát szedtem.

3750 56 cm. lány 40 hét

3350 55 cm lány 38 hét

4300 58 cm. fiú 40.hét

4300 62 cm. fiú 40.hét(Femibiont szedtem)minden másnap!

2011. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is a vitamín!
2011. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam!Biztosan a genetika is közrejástik.Én 167 cm vagyok a férjem 192 cm.

A mi gyerekeink sokkal magasabbak most is az átlagnál.

2011. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4300 62 cm az szép :)) biztos a csodájára jártak hogy milyen nagy baba :))


2. babámat várom....most femibiont szedek, de a kislányomnál elevitet szedtem, de nem lett nagy... 3150gr volt

2011. máj. 2. 15:17
 7/18 anonim ***** válasza:
Az én babám 4650 grammal és 53 centivel született, jártak is a csodájára a kórházban. Nekem is mindeki azt mondta, hogy a terhesvitamintól lehet...
2011. máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

:)) majdnem 5 kg :)) hogy bírtad a terhességet ? természetes úton született?


milyen vitamint szedtél?


minden nap szedted?


bocsi a sok kérdésért:))

2011. máj. 2. 15:33
 9/18 anonim ***** válasza:

Elsosorban genetika. Azert, ha az anyuka nagyon sokat eszik es hizik vagy 30 kg-t, akkor a magzat is nagy lesz.

Illetve, a sulyt meg kulonfele betegsegek, alkohol, dohanyzas is befolyasolja.

A vitamin nem.

2011. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vitamin...persze.

Az én babám 3000 grammal született a 41. héten, és végig szedtem a vitaminokat.

Nagymamám anyukámat 5,7 kilóval szülte, és hát 60 évvel ezelőtt nem épp voltak elterjedve a vitaminkészítmények...max. a szalonna, ami rásegített.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Lehet, hogy valakire hatnak a vitaminok is, de nagyrészt genetika, hogy mekkora lesz a baba. S hogyan táplálkozol, mit von el tőled a baba, milyen minőségű az étel, mit örökölt a babád a ki tudja hanyadik felmenőtől...

Amúgy a mi családunk cáfolja, hogy egyre nagyobb babák születnek, mert nálunk a mamák/papák voltak nagyobbak, az unokáik kisebbek.

S ami a legjobb, hogy ebben a témában nem is talál az ember igazi orvosi magyarázatokat. Csak feltételezések vannak, hogy miért nagyobbak a babák mostanában.

2011. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!