Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Altatási és...

Mit csináljak? Altatási és pelenkázási gondok. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kb.10 hós koráig egy kisangyal volt. Örök mosoly. Betettem a kiságyába s már aludt is. Most nem hajlandó egyedül, illetve saját ágyában elaludni. Nem történt semmi különös, de egyre "ragaszkodóbb lett". Belém kapaszkodva alszik el, néha még álmában is megtapogat. Sokszor amint felkelek ő is megébred. Csak ha már nagyon mélyen alszik tudok kilopózni mellőle. Éjszaka is gyakran felsír. Ilyenkor kap inni. Ha nem pattanok azonnal, feláll, és ismét a nagy ágyba kell tenni, fél óra, mire visszaalszik. (Nagyok termetüek vagyunk, az ágyunk 160-as, nem tul kényelmes hármunknak).

Mostanában minden pelenkázásnál sír, kiabál, elmászik. Az öltöztetése is nagyon nehéz.

A lakásban is nagyon nyugtalan, csak ébredés után,( ha pihenten ébred) foglalja le magát fél-egy óráig a játékaival.

Mostanában már a játszótéren is stresszesebb. A kisebbektől (úgy értem vele egykoruak, vagy pár hónappal nagyobbak, mint ő) elveszi, mindig azt amivel épp játszanának, hisztizik. A nagyobbak (3-4 évesek)meg tőle veszik el, meg szándékosan fellőkik, szerintem mert az akaratossága miatt már nem a babát látják benne.

A nagyik szerint a párom is én is szelid, könnyen kezelhető babák voltunk.

2 hónapja voltunk vele neurológusnál, mert flre húzta a száját, akkor azt mondta a doki az átlagnál értelmesebb, az értelmi fejlettsége megelőzi a mozgás fejlődését, ezért "frusztrált".

Tanácsokat szeretnék, a köv. lépés doki lesz:(.


2011. máj. 2. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt nem irtad hogy most mennyi idős?!


A ragaszkodás, több mint valószinű a szeparációs szorongás miatt van.Erre nincs gyógyszer majd kinövi!

A pelenkázás, és öltöztetési macera valószinű azért van mert mindig menni, mozogna...! Majd ezt is kinövi...! Próbáld valamivel lefoglalni, adj vmit a kezébe amit szeret forgatni, nézegetni.

A játszótéri afférokra pedig nem tudok mit mondani...:S!


Kitartást!

2011. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
9 és fél hónapos a fiam, kb 3 és fél hónapja kezdődtek a pelenkázási, öltöztetési "harcok"-amióta mászik- nem ér rá ilyen apróságokra, hiszen fel kell fedeznie a világot. De ha énekelek, fütyörészek, mondókázok, vagy csak vmi érdekes dolgot adok a kezébe turbó fokozatba kapcsolva tisztába tudom tenni, ill. fel tudom öltöztetni.
2011. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1 éves kislány, de 18-20 hósnak tűnik. 7 hósan felállt, 8 hósan oldalazott,(akkor eltörött az én lábam, és 2 hónapig ücsörögtem és ő is, szinte leállt a mozgásfejlődése) csak 10 hós korában kezdett el mászni, pár napja jár egyedül, de ha siet, akkor mászik.

És 10 hós kora óta vannak a gondok. Leírva átlagosnak tűnhet, de a többi 1 éves sokkal nyugisabb a játszótéren, és a 20 hós barátainkkal(3 szomszéd baba, nem testvérek, más- más családból valók) is egyszerübb az élet.

2011. máj. 3. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!