Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád mikor ismerte fel a...

Babád mikor ismerte fel a színeket? (pl. mutasd meg melyik a sárga kocka, és biztonsággal rámutatott)

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 14,5 hónaposan már megkülönböztette a piros és a sárga színt, de nem kérésre igazából, hanem magától kezdte el mondani. Felemelte a piros labdát, mondta, hogy PIOSZ. Felemelte a sárgát, mondta, hogy SZÁGA.

Most 19 hónapos múlt, ismeri és mondja ezeken kívül a zöldet (ZŐD), a kéket (KÉK), a narancssárgát (NAJANC), a lilát (JIJA), a fehéret (FEHÉJ) és a feketét (FEKETE).

2011. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kisfiam 1 éves lesz. Ha kérem, mutassa meg a pirosat, megmutatja. Mindegy neki hogy mi piros,lehet kocka, labda, felismeri. Azért kérdeztem meg, hogy vajon létezik, hogy tényleg tudja, vagy véletlenek sorozata mindez. Nagyon úgy tűnik nekem, hogy tényleg tudja, tudatosan mutat rá, válassza ki
2011. máj. 2. 23:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Most 18 hónapos, 2-3 hónapja megmutatja, ha kérdezem a pirosat, a kéket, és a sárgát (a többit nem szokta még), de ezeket is csak ha úgy van kedve:-)
2011. máj. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a babád, és bizony létezik, hogy felismeri, csak még nem tudja mondani. Lehet, hogy hamarosan a megnevezéssel is meglep! :))

(Elképzelhető egyébként, hogy az én kisfiam is előbb mutatta volna, ha így kifejezetten ezeket kérem tőle, de valahogy nem jutott eszembe magamtól, hogy a színeket gyakoroltassam vele. Hát elkezdte ő magától mondani.) :)

2011. máj. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kb.14 hónaposan külön válogatta a piros és sárga építőkockát kérésre
2011. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!