Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik! Mit tegyek? 15...

Nem alszik! Mit tegyek? 15 hónapos a fiam, még soha egy éjszakát nem aludt át. Elalvással nincs gond, mindig szépen lefekszik a saját ágyába, pár órát alszik, aztán megébred és onnantól folyamatosan ébred.

Figyelt kérdés
Néha csak óránként, de van, hogy 10-20 percenként. Ez megy reggelig. Eddig legalább vissza tudtam fektetni az ágyába, de kb 1 hete már ez sem megy. Karban visszaalszik, de sehogy sem tudom letenni az ágyba. Így jön a mi ágyunkba, ahogy végül elaszik. Nem akarom, hogy rászokjon, de nem tudok mást csinálni, mert a szobájában ott alszik a 3 éves testvére, őt sem akarom, hogy zavarja. Soha nem evett, ivott éjjel, ezzel nincs gond. Fogzik folyamatosan, sajnos lassan nőnek neki – ez lehet a gond? De minden éjjel?? Vagy szeparációs szorongás? Anyás, az tény, de ez akkor is túlzás. Szerintetek? Kinövi majd? Mit próbáljunk, minden ötlet érdekelne, mert már nagyon fáradt vagyok !
2011. máj. 4. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Vedd magad mellé, így legalább alszotok. Vannak ilyen gyerekek, pl az enyémek is. A nagy 4 éves. Gond nélkül elalszik az ágyában, de hajnalban átjön. Nálunk érzi magát biztonságban. Belegondolsz, te pl. szeretsz egyedül aludni? Nem jobb összebújni valakivel? Ugyanígy van a gyerek is. Nagyobb korban úgyis elhagyják. Lényeg,hogy én mindíg a saját ágyában altatom a gyerekeimet, de éjjel átjöhetnek ha akarnak, így nem szoknak át teljesen.
2011. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy hideg az ágya? Amíg ringatjátok, addig érzi a meleget, de leteszed a hideg lepedőre, azonnal kinyílik a szeme... A ti ágyatokban pedig meleg van, két oldalról is kapja a hőt, persze, hogy jobban alszik.

Ne lepedőre fektesd, hanem plédre. Egy próbát megér, hátha...

(Az én kisfiam ugyan még nagyon picike, 7 hetes, amíg nem volt polár pléd az ágyában, addig ő is folyton megébredt. Egyszer a plédbe bugyolálva tettem le, meg se rezzent. Azóta is csodásan alszik a puha pléden, sokszor elég, ha már laposakat pislog, beteszem az ágyába és magától elalszik.)

2011. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk az van, hogy elalszik szépen a kiságyban, aztán éjfél körül felébred, és ki kell vennem, mert addig sír amíg nem veszem magam mellé

egy darabig próbálkoztunk, hogy nem vesszük ki, de csak sírt egyre jobban, így mi már pár hónapja így alszunk, éjféltől velem van

tudom nem jó, de ez van, én nem bírom ordítani hagyni

2011. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nalunk is ejfelkor fenn van.es sir de sir.en kibirnam hogy sir en leszoktatnam rola de a paromnak menni kell dogozni.ugyhogy marad a lejovok vele es szepen kis hisztivel eljatszik es mikor elfaradt ra egy masfel orara odajon elaszik.majd felviszem a kisagyaba.es alszik reggel6 neha 7 ig.de hozza teszem 8 kor megy a aludni neha hamarabb 30 percel.de ekkorra mar nincs esznel olyan faradt.
2013. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!