Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mibe szoktatok aukciós oldalak...

Mibe szoktatok aukciós oldalakon csomagolni-feladni?

Figyelt kérdés
vettek tőlem egy plüss zenélő forgót,mibe rakjam-adjam fel?És csak egy ajánlott szelvényt kell kitöltenem ha úgy irtam be hogy ajánlott levélként?Csak mert sose adtam még fel csomagot.Ott le is mérik?Lemértem mondjuk én is a gyerkőc mérlegén,de csomagolás nélkül.
2011. máj. 4. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

érdemesebb csomagolással lemérned, mert lehet hogy azzal többe kerül.

én vagy borítékban (most pl. egy A4-esben adok fel egy ruhát)vagy cipős dobozban, esetleg papírcsomagolásban adom fel. ruhát tedd előbb szatyorba a papíron belül.

forgónak nézzél valami kisebb dobozt, a lényeg még hogy tömd ki újságpapírral ne csörögjön.

egy szelvényt kell kitölteni hozzá.

2011. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kisnita ***** válasza:

Szia!

Ha nem haladja meg a 2 kg-t akkor fel lehet adni levélként. Ha több 2 kg-nál akkor csak csomagként. (standard csomi 990 Ft volt mikor utoljára adtam fel)

Én úgy szoktam, hogy vagy beteszem egy könnyű dobozba és arra írom a feladót meg a címet vagy háztartási csomagoló papírba (újság papírba is lehet) becsomagolom és külön egy lapra írom a feladót meg a címzettet és rá ragasztom a csomagoló papírra. Ha lötyögős a csomagolás akkor át is kötheted egy madzaggal, hogy jobban tartson. De bármibe bele lehet tenni én már kaptam fekete szemetes zsákban is pulóvert sőt már küldtem játszószőnyeget Profis nejlon szatyorba csomagolva is. A lényeg, hogy jól le kell ragasztani cellux-al.

Ha úgy írtad az aukciós oldalon, hogy ajánlott levélként adod fel akkor úgy add fel mert ha ajánlott postát fizet a vevő és simán adod fel akkor reklamálhat. Tedd el a feladóvevényt és tartsd meg addig amíg a vevő meg nem kapja a terméket, ezzel tudod igazolni, hogy feladtad.

Sima levélért én nem szoktam felelősséget vállalni, direkt szólok, hogy csak akkor küldöm el simán ha utána nem lesz reklamálás mert a sima levél elveszhet a postán és akkor hiába mész a postára reklamálni, nem tudnak semmit csinálni.

2011. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Igen,pont ezért adok fel mindent majd csak ajánlottan...nincs 2kg persze,már nem tudom hány gr,csak at irtam fel mennyibe kerül csomagolás nélkül igy,és 960ft,én 1000ft-ot irtam neki pluszba,lehet több lesz kicsit,tudom az az én saram lesz.Nem csörög,mert bontatlan,új forgó,ezt nem nagyon tudom csomagoló papirba,mert ugye van füle ahol lehet fogni,igy marad akkor valami doboz,vagy szatyor.Nem gáz a szatyor?Nem szólnak érte?A postán adnak papirt ami rá kell ragasztanom,vagy már itthon csináljam meg előre,és ott csak az ajánlott szelvényt töltsem ki?Az a baj,hogy nekem semmi olyan dobozom nincs,ami nem kéne,mert amik vannak,azok kellenek,mert garanciálisok,és ha van valami,ugye abba kell visszavinni...hol szerezhetnék dobozokat?
2011. máj. 4. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Cipősdoboz esetleg?Vagy bevásárlóközpontban, tesco, spár ilyesmik, kérsz 1 dobozt!

Otthon még a dobozt is csomagold be,és címezd fel!

Mint 1 levelet!

A postán kérsz ajánlott szelvényt,és azt is ki kell töltened,és kész!:)

2011. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Cipős doboz talán lesz,majd megnézem ha felkelt a fiam,remélem belefér.Csomagolópapirt mindenféleképpen kell vennem,mert csak karácsonyi van,és az se biztos:)
2011. máj. 5. 10:04
 6/10 kisnita ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen csomagolópapírba csomagolod, a karácsonyi is megfelel, de ha van otthon olyan újság ami nem kell már akkor az is megteszi. Papírboltban vagy háztartási boltban lehet kapni háztartási csomagoló papírt, 5 ív van benne és valami 90 Ft. Én azért szoktam külön egy papírra írni a címzettet mert ha mintás papírba csomagolod nem látszik jól rajta az írás, a sima papírt meg csak ráragasztod és kész.

Mikor a postán járok szoktam elhozni több ajánlott feladóvevényt és akkor itthon töltöm ki nem kell már a postán ezzel bajlódni. 1x ellopták a pénztárcámat a postán miközben töltöttem a feladóvevényt és azóta nem szeretek sokat vacakolni a postán, csak beadom és jövök is.

2011. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kisnita ***** válasza:

Itt meg tudod nézni, hogy milyen levél mennyibe kerül.

[link]

2011. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen azon az oldalon néztem én is az árakat.Az nem baj akkor ha olyan csomagolópapirba csomagolom ami átázhat?Mint az ujságpapir is.
2011. máj. 5. 13:20
 9/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok!


Nem baj, ha újságpapírba csomagolod,abba is lehet!

De szerintem dobozt mindenképp szerezz hozzá, így átázni se fog nagyon tudni.

Doboz, rá a csomagolópapír (tök mindegy milyen),és felcímzed!

Én ott ahova a címet,és a feladó részt írom, mindig áthúzom, átlátszó cellkszal,és így ha víz érné, nem tud elmosódni a felirat!;)

2011. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ó köszi,ez jó ötlet:)Amúgy dobozba van amúgyis a forgó,mert bontatlan,az nem ázik át,mert műanyag féleségbe van.
2011. máj. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!