Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a babakocsira rakható autós hordozóban fekszenek a babák és nem teljesen vízszintben? Nem rossz ez a hátuknak? Mi a jobb a babának? Vízszintes fektetés vagy a hordozós megoldás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A vízszintes fektetés legalább az első 3 hónapban.

a hordozó napi másfél órát max !


- mindenki azt csinál a gyerekével amit akar.-

szóval nincs véleményem amig nem az én babámmal teszi.

2011. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az, hogy minél kevesebb ideig legyen egy pici baba hordozóban, mert nem elég erős még a háta, és nem tesz jót a gerincének. Nekem vízszintesre állítható babakocsiban feküdt nagyon sokáig, ha sétálni vittem, és csak vendégségben aludt babahordozóban, ha nagyon muszáj volt (amikor már átfordult, és nem mertem ágyon hagyni).
2011. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Az attól függ, mennyit fekszik benne a baba. Kisfiam 7 hetes korától nem akart megmaradni a mózesben, sehogy. Se hason, se hanyatt, sehogy nem volt jó neki, csak üvöltött, hányásig. Így hát kénytelen voltam feltenni a hordozót a vázra, és azzal jártunk sétálni. Muszáj volt, ha valahogy ki akartam vele mozdulni otthonról. Napi max. másfél óra séta a bébihordóban, ennyi biztosan nem ártott neki. Most már másfél éves múlt, semmi baja a gerincének.
2011. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi 3 hetesen utaztunk először babával (kb. 3 órás útra indultunk).

Előtte megkérdeztük a gyermekorvosunkat, aki azt mondta, hogy a hordozók pont úgy vannak kitalálva, hogy az kényelmes a baba hátának, és akár 10 órákat is lehet benne lenni...

És egyébként meg én úgy vettem észre (és a kórházban egy asszisztens is mondta), hogy a mai babák olyan erősek, hogy már születés után tartják a fejüket is...

2011. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az én fiam is csak addig volt a hordozóban míg autóban ültünk, még bőven 3, sőt 6 hós kora fölött is többnyire vízszintben szállítottuk, altattuk. Csak körülöttem (külföldön élünk) olyan sokan a hordozóban viszik mindig a babákat és nekem ez olyan furcsa.


Csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2011. máj. 5. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Én sajnálom őket. A sajátomat is sajnáltam, mikor 10 percre bele kellett tenni, mert mentünk a dokihoz.
2011. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat en csak az autoban emeltem meg a hatat a hordozonak mert maskent nem fert be de ahogy kivettem a hordozot vasarlaskor vagy setakor akkor fekvo pozicioba allitottam es igy hordoztam benne a fiam vagy racsatoltam a babakocsira. Nem hagyom ulo vagy felig ulo pozicioba ha kivettem a kocsibol.
2011. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem raknám bele több órára,de 1-1,5 óra belefér.Fiamat nagyon sokáig fekve sétáltattam teljes vízszintesben.Ő elég későn ült fel egyedül,így későn is emeltem meg a támlát.Napközben soha nem volt itthon hordozóban,hanem fokozatmentesen dönthető pihenőszékben
2011. máj. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért is lettem lepontozva? Csak mert válaszoltam a kérdésre? Senkit nem fikáztam, csak leírtam a véleményem. Valakinek az a legfontosabb, hogy lepontozgasson? Ez legyen a legnagyobb boldogsága az életben!
2011. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy nagyon durván ártana a babáknak, de egyértelműnek tartom, hogy a vízszintes a legegészségesebb. Én csak akkor teszem a kordozóba, ha autózunk, egyébként mindig mózes. Majd ha már szépen ül, akkor lehet nézelődni, de akkor meg már azért nem hordozó (a babakocsiba). Otthon pedig én is pihenőszékbe teszem, ha arról van szó! :)
2011. máj. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!