Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor derült ki, hogy jobb...

Mikor derült ki, hogy jobb vagy bal kezes lesz a babád? S miből?

Figyelt kérdés

Mikor derült ki számotokra, hogy melyik keze a domináns?

Kislányom még csak fél éves, de legtöbbször bal kézzel nyúl a játékokért, és a bal kezét szopizza.

Lehet ilyenkor már ebből következtetni?

Védőnőm szerint olyan kezes lesz, amelyik kezén szopizza az ujját. De hát még olyan pici, nem?

Amúgy mindegy, hogy bal vagy jobb kezes lesz, csak úgy érdekelne a dolog.


2011. máj. 5. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam két hónaposan kezdte el szopizni az ujját, csakis a bal kezén. Már három éves, egyértelműen bal kezes. A kisebbikem most másfél éves, de nem tudom még, hol az egyiket, hol a másikat használja.

Amúgy általában azt mondják, ovis korra, vagyis 3-4 éves korra lehet biztosan kijelenteni, hogy jobbos v balos. Persze van akinél előbb egyértelmű.

2011. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl.Nálam csak álltalános iskolában derült ki....Ìrtam mindkét kezemmel.Egyszer jobbal,ha elfáradt a ballal.Aztán a tanárnöm mondta döntsem el melyik kezemmel szeretnék írni.A bal mellett döntöttem.A mai napig bal kézzel írok,de sok mindent a jobb kezemmel csinálok.....

A mai napig tudok írni mindkét kezemmel egyszerre.Ezen sokan csodálkoznak.Pedig így van.

A nagybátyám volt bal kezes.Azt mondják ez is örökletes.

A gyermekeim egyenlöre jobb kezesek....

2011. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző: ez a kétkezesség, speciális eset! De hasznos:)
2011. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Családunkban vannak bal kezesek, tehát nem lepődnék meg rajta, ha lányom is az lenne.

Amúgy a bal kezes ismerőseim, mind kétkezesek. :)

2011. máj. 5. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 honapos. Altalaban bal kezzel nyult es mai napig bal kezzel nyul a jatekokert. A bal kezet szopizza pici kora ota. Na persze neha bekapja a jobb kezen levo ujjacskajat is de a bal kezen mar van rajta borkemenyedes mert az a kedvenc. Evesnel a kanalat csak bal kezzel fogja, igy konnyebb neki kanalazni a fozeleket. A szendvicset is legtobbszor bal kezzel fogja es ugy harapja. A bolcsibe bal kezzel fest, rajzol. Szerintem balkezes lesz. :) A ferjem balkezes.
2011. máj. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor még van időnk, hogy kiderüljön milyen kezes lesz!

2011. máj. 6. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!