Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavar az "anyád"...

Titeket zavar az "anyád" kifejezés?

Figyelt kérdés

Egyetlen ember kivételével mindenki úgy beszél rólam a gyerek előtt,hogy anya.Van egy barátnőm,aki viszont mindig azt mondja,hogy anyád.Értsd: mindjárt mehettek tovább csak beszélgetek kicsit anyáddal; vagy : nyugi,nem lopom el anyádat.

Nekem ez kicsit zavaró,bár nyilván az anyja vagyok:)

Azért kérdezem csak,mert ez a lány nagyon régóta szeretne gyereket,csak nem jön nekik össze és tudom,hogy emiatt neheztel rám (nekünk könnyen sikerült).Nem tudom,van e összefüggés a kettő között.Szerintem az "anyád" nem kedves kifejezés....Persze sosem tenném neki szóvá.


2011. máj. 5. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Engem nem zavar. Szerintem nem ellened irányul, csak így szokta meg az illető. Bár kisgyerekeknek én is az "anya" szót használom, de a férjemnek is mindig azt mondom ha szó van anyósomról, hogy az anyád, pedig szeretem az anyósomat.
2011. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem, ezt hogy kéne mondania?

"mindjárt mehettek tovább csak beszélgetek kicsit anyáddal"


mindjárt mehettek, csak beszélek az anyával aki a tied?

2011. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy kedvesebben hangzana úgy, hogy beszélgetek picit anyukáddal? Mert szerintem igen:) Az anyáddal olyan durvább szerintem is:)
2011. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben semmi bántó nincs. Van, hogy kisfiam pl. kér valamit enni, én nem engedem, apja adna neki, de mivel letiltom, ennyi mond: adnék én, de anyád nem engedi. :))) Okés, ez poénos, de én semmi bántót nem érzek benne.


Sőt, tesómmal is így szoktunk beszélni a szüleinkről: anyád meg apád - mintha nem az enyém is lenne, mi? :))) Szóval ez nálam totál poén, és ha bárki más is mondja, akkor is így fogom fel, nem bántásnak.

2011. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem egy másfél éves kisgyereknél furán hangzik.
2011. máj. 5. 13:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves az enyém is, mégse veszem bántásnak.
2011. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem találom furcsának és összefüggést se látok aközött, hogy neki még nem sikerült teherbe esni.

én is mindig "anyád"at mondok és nekem is azt mondják, nekem így természetes, az anyukád olyan rákényszerített becézés nekem. szüleim is mindig így hívnak, ők lettek a nagyi/papi, én lettem az anya :D kérdezik az unokájuktól pl. hogy anyád megengedi?

2011. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor csak engemzavar:)

Megpróbálok másképp hozzáállni!

2011. máj. 5. 13:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, enyém is 1,5 éves!
2011. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak megszokas kerdese, pl. nekem is szebben hangzik az "anyukad", de hat mindenki mas. :) Ne zavarjon :)

Es azert tegyuk hozza, meg mindig jobb az "anyad" mint a "muterod" ;))

2011. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!