Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavar a stréber...

Csak engem zavar a stréber kifejezés?

Figyelt kérdés
Miért baj az, hogyha valaki rendesen tanul,mert nem akarja elcseszni a jövőjét..(nem mindenkinek van gazdag apucija..9
2009. jún. 22. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az a stréber, aki jól tanul, hanem az aki csak tanul-eszik-alszik és semmi más egyéb érdeklődése nincs, és/vagy a tanároknak is nyalizik. ez a stréber.

Nekem sincs gazdag családom, tv-zek, olvasok, szerepjátékozom, kocsmázok, stb, mégis bekerültem az egytemre, ráadásul bioszra, nem valami "büfé-szakra"...

2009. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A stréber azt jelenti, amit az előző írt. Barátnőm képes sírva fakadni egy négyes miatt, ő pl. stréber. Engem csak az zavar, ha arra mondják, aki csak simán jól tanul.
2009. jún. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség ez a kifejezés, lehet, hogy sokaknak savanyú a szőlő. Engem is lestrébereztek az egyetemen, mert rendesen jártam az órákra, alaposan jegyzeteltem, tanultam, és emellett igen is zavart egy négyes is. (És ha gazdag szüleim lennének, akkor se tettem volna másképp, szeretek tanulni.) Pedig buliztam, kocsmáztam, szerepjátékoztam :) stb. mellette én is.

Ne foglalkozz azzal, amit mondanak, csináld úgy, ahogy jónak látod.

2009. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 18:01-essel értek egyet. Nekem pl. van egy osztálytársam, aki valóban stréber. 8 évig jártunk együtt, 1x kapott egy 4-est (óriási matekos a csaj, országosra megy meg minden, meg minden más tárgyból is - kis univerzál), akkor is bőgve ment haza. Ő tényleg semmi mást sem csinál, csak tanul, tanul, és zeneiskolába jár, majd megint tanul, esténként akár hajnalig is. Bár náluk ez családi vonás, a nővére is ilyen. Nem rosszindulatból mondom, de nálunk ő a "stréberség" megtestesítője. :)
2009. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!