Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a járóka és...

Mikortól kell a járóka és melyik a jobb? (hálós vagy fa)

Figyelt kérdés
kisfiam május 15-én lesz 3 hónapos
2011. máj. 6. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "kell". Nekünk nem volt, és nem is hiányzott. Szőnyegre letettem a játszószőnyeget, majd habtapit, azon volt kisfiam a földön, 5 hónaposan már kúszott, és én hagytam, hogy szabadon bejárja a lakást. Ha valami olyan dolgom volt, akkor betettem a kiságyába, de ott sem maradt meg sokáig, őt nem tudtam volna egy járókába hosszabb időre betenni. Szóval nekem nem hiányzott, hogy nem volt járókánk.
2011. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hálósat ne vegyél.Nem bír benne kapaszkodni, nem lát ki rendesen, kisebb a beltere.A keresztfiam kis ujja be is szorult a kis lukba.Én 6 hós kora óta használom a kisfiamnak, kb addig el nem kezd mászni.Tehát nem sokáig.A kislányom egy percet sem szerette.

De szerintem is olyan amit lehet nélkülözni.Ha nem lenne nem vennék.De kaptuk csak úgy.A fa a jó.

2011. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van járókánk, fa, az sokkal jobb. Szerinem hasznos, mert ha ki kell menned egy percre és nem tudsz rá figyelni ott tudod hagyni. Mi kb 5 hónaposan tettük bele először, ha éppen olyanja van jól eljátszik benne akár fél óráig is, ha nem, akkor reklamál, és kiveszem, de néha nagyon jól jön.
2011. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fa járóka a jobb.

Kislányom szerencsére nagyon jól elvan benne. Kb. 5 hónapos korától használjuk. Most 7 hónapos, és akár órákat is ellene benne, ha ki nem venném. :)

2011. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit javaslok? hogy minél hamarabb szokasd hozzá. Még ha kevéske idővel is kezded, de később majd hasznos lesz. Irigylem azt, aki minden dolgát meg tudta csinálni, anélkül, hogy ne tegye bele gyerekét. Nem szerette a miénk sem, de időnként még annyi ideig sem lehetett ott hagyni, hogy elmenjek a vécére. Lehet, hogy most még furán hangzik, de sokmindent megszoknak. Ha pl. te mindig elmondod, hogy anya porszívózik, addig te játszol a járókában, megszokja, elfogadja. 15 hónapos lányom. Már nincs jelentősége, mégis addig kivárja sorát a járókába, eljátszik. NEm kell azt néznek, hogy most mit borít magára, honnan pakol.

Szóval, én javaslom! Jaés fa járókánk van. Egyszer sem verte be a fejét! Lehet kapni összecsukhatót is, nagyon jó!! (mi használtan vettünk ilyet)

2011. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, de inkább a fát javasolom. Én akkor használtam amikor már mászott, és ült. Akkor szépen el tud játszani, és nincs láb alatt. :) Reggelente 1-1,5 órát, reggeli után beteszem, addig előkészítem az ebédet. Délután 0,5 - 1 órát van benne, de nem minden nap. Többet nem tudna elviselni. Ha kiveszem "rohan" össze - vissza.
2011. máj. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező járókát venni, de nagyon hasznos. A fa jobb.

Nekünk is az van, 2 hónapos kora óta nappal abban volt (emelhető ennek is a fekvőfelülete, mint a kiságynak), aztán 4-5 hónapos kora óta (most 6) már csak ritkán teszem bele, ha takarítok, főzök stb., és nem tudnék rá figyelni míg a földön játszik.

Nekem nagyon hiányozna, ha nem lenne járóka, nem érezném biztonságban a picimet bizonyos helyzetekben!

2011. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a hálós járóka jött be, volt fa is , de mikor elesett 1 nap 3x-4x benne és vagy az orrát, vagy a fejét ütötte be , váltottunk hálósra. Hülyeség, hogy károsítja a szemét, összesen 4 hónapot használtuk , nem évekig van benne a gyerek és a szemének semmi baja nem lett.
2011. máj. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!