Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állapítjátok meg hogy...

Hogyan állapítjátok meg hogy tápszer elkészítésekor 40 fokos a víz amivel el kell keverni?

Figyelt kérdés
Előre szoktam forralni vizet amit lehűtök aztán hűtőbe teszem és evés előtt mikróban melegítem. De sokszor vagy kevés vagy sok ideig melegítem. Segítenétek? 7 hetes a babám 4 kanál tápszerhez 120 ml víz kell így kb 135 ml a kész tápszer. köszi
2011. máj. 6. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz, ha van 1-2 fok eltérés. Lényeg hogy a babád megigya. Az enyém pl csak szinte hidegen itta meg. Ha langyosra csináltam kiköpte. Szóval az a lényeg hogy a por azért feloldódjon, de nem számít annyira a fok.
2011. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én a cumisüveg melegítő melegen tartó funkcióját használom. Az pont 40 fokosra melegíti fel a vizet, és úgy is tartja, ha esetleg csak később kell.
2011. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is előre forralom a vizet és ha kell csak annyit melegítek amennyit kell. De én tűzhelyen melegítem a már kimért vizet és így tudom ellenőrizni a melegségét. Belemártom az ujjam és érzem hogy kellő meleg e. Hozzáöntöm a tápszerhez, és a csuklómon mindig megnézem nehogy túl meleg legyen. A pont 40 fokos vizet csak melegítővel tudod elérni, amit beállítasz 40 fokra és annyira melegíti. De nekem olyanom nincs.
2011. máj. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Soha nem mértem hogy hány fokos, mindig a csuklómon ellenőriztem a melegségét.
2011. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is forraltam, hűtőben tartottam.

Mikróban melegítettem, ha ez így segít, 650-en 30 mp-ig, a 120 millilitert.

Ha kevesebb volt, akkor csökkentettem az időt, úgy emlékszem, h a 90 mili volt 15 másodperc.

2011. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 40 fokos víz pont annyi, ami meleg, de már iható hőmérsékletű. Kóstold meg egy kis kanállal, és jó lesz neki is.
2011. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
No, hát amikor az én kis táposom ordított, mint a sakál az éhségtől, volt is nekem időm fokokat méregetni...forralt vizet tettem a cumisüvegbe, langyosítottam a mikróban, aztán hozzá a tápszert, összeráztam és kész.
2011. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi vettünk víz és teahűtőt.Az pont 40-re hűti a 100 fokos vizet,ahogy pedig öszzerázod a tápszerrel,még hűl 1-2 fokot. Nagyon jó kis dolog,érdemes rá áldozni.Csak átcsorog rajta 1 perc alatt és már jó is. Kicsi,így utazáshoz is nagyszerű:)
2011. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is így tettem, inkább legyen melegebb mint hidegebb. Ha túl meleg volt hideg vizes bögrébe tettem és hamar meghűlt a kedvező hőfokra. Én mindig megkóstoltam. Még azt javaslom, mint valamelyik előttem szóló, hogy mérd az időt, mennyi ideig melegíted a vizet, hogy megfelelő legyen, utána elég számolni a másodperceket és minden alkalommal, azonnal fogyasztható lesz.
2011. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget. További szép napot mindenkinek:)
2011. máj. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!