Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idos koraban vettetek...

Milyen idos koraban vettetek meg a bilit?

Figyelt kérdés

Csak nekunk nincs bilink az ismeroseink kozul,feleslegesenek tartottam.15honapos a lanyom,a kornyezetemben mindenki bilizik mar,en jovore terveztem elkezdeni(2,5evesen).

Nem is igazan tudom mik azok a jelek amikor el kellene kezdeni a bilizest.

Szol ha kakal,de rogton nyomja is eselyem nem lenne annyi ido alatt kicsomagolni.

Pisiles eleg fura,este furdenel mondja pssss es pisil,napkozben nem,szerintem engem utanom.Tudom durva de egyutt jon velem pisilni napkozben,szoktam neki mondani anya pisil pssss,aztan orul mert egyutt huzuk le a wc et,szoval szerintem ezert szol.

Minden velemeny,tapasztalat erdekel.


2011. máj. 6. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
én vettem a 15 hónaposomnak,igaz,ő nem jelzik,ha kaka vagy pisi van,de hagy ismerkedjen vele.rá szokott ülni,hurcolássza.valamelyik nap csupaszon is ráült,életében először.nem erőltetem.egyébként nálunk is jön velem,ott álldogál,mikor pisilek,ő is dob a wc-be papírt,aztán nézi,ahogy lemegy.emiatt hülyének tartanak,de hátha nem idegenkedik tőle.egyébként majd nyáron csak ki bugyiban lesz,akkor kezdem majd szoktatni hozzá.
2011. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1 valaszolo.iden nyaron adsz ra bugyit?
2011. máj. 6. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam másfél éves. Pontosan tegnap vettünk neki bilit ismerkedési célzattal.

A férjem és én szerintem is, csak jövő nyáron lesz értelme elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást. Persze lehet, hogy az ő idegrendszere hamarabb megérik rá esetleg, meg szeptembertől bölcsis lesz és azt mondják a gondozónők, hogy előfordulhat, hogy ott hamarabb szobatisztává válik.

Ezért gondoltuk, hogy most már veszünk bilit.

Tetszik neki, tegnap fürdés előtt üldögélt rajta egy kicsit. Legalább nem frusztrálja, ez kiderült!

Én ebben a kérdésben szakemberekre hallgatok, bölcsis gondozónő, a sógornőm óvónő, szerintük is ráér még, szóval nem erőltetjük.

Én is fogok csak kisgatyát adni rá nyáron, de nem ilyes célzattal kifejezetten, hanem mert ekcémás és az izzadságtól viszket a pelus alatti terület is.

2011. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs tapasztalatom e téren, de azt olvastam, érdemes még a 2 éves kor körüli hisztikorszak előtt elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást. Persze biztosan vannak olyan gyerekek, akik később lesznek érettek rá, de attól még lehet játékosan próbálkozni. Már 1 éves kor körül képesek tudatosan irányítani a pisilést/kakilást, de az is nyilván fontos, hogy már megértsék, amit mondasz, és tudjanak jelezni/szólni, ha ki kell menniük.
2011. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem egészen a kérdésre válaszolok! Nálunk apósom már akkor megvette a wc szűkítőt, amikor terhes voltam (6. hónapban). Bilit egy hónapja vett. A pici még csak 8 hónapos :)
2011. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat.


Utolso ez aranyos:)

2011. máj. 6. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is 15 hónapos, most vettünk neki bilit. Rá ül, próbálgatja, de még nem sikerült bele semmi. Hátha majd nyáron. 6 hónapos volt, mikor anyósom azt mondta miért nem rakok az ölembe egy bilit és ültetem rá. Én erre azt mondtam, hogy nem, a bili helye a fürdőszobában van(kicsi a wc-nk). A bili nem játék!

2011. máj. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22 hónaposan vettük meg.
2011. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok.igen,megpróbáljuk idén nyáron a bugyizást,aztán ha nem megy,nem erőltetem.de mostanában előveszi egyedül,ráül,ül egy kicsit rajta.
2011. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!