Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák? Alvás,...

Tapasztalt anyukák? Alvás, evés, spórolás, babakocsi kérdések?

Figyelt kérdés

Szóval kezdem az elején. Nemakarok sok kérdést feltenni ezért pontokba megpróbálom megfogalmauni miben is kérném a segítségeteket, tapasztalatotok megosztását.

Babám 6hónapos 9,5kg 74cm kisfiú anyatejes. 4hós korában kedtük a hozzátápit. Amiket eszik alma,barack,banán,körte. Sárgarépa,krumpli, most kezdtük a csirkehusit valamint meg jön majd a brokkoli, borsó stb stb. Az almán,banánon, és akörtén kívül csak üveges bébikajákat kapott eddig. Valamint a glutént is bevezettük már védőnöi tanácsra tehát napi 1babakekszet elnylogat vagy megy a gyümibe.

Szeretnék neki főzni már mert az olcsóbban megvan úgy tudom.

1 Milyen főzelékeket készítsek neki és hogyan?

2, Szeretnék lefagyasztani csirkehusit is de hogy?

3, Hogy olvasszam ki utánna?

4, Mivel sűrítsem neki és hol lehet kapni?

5, Hogy vásároljak be neki mondjuk 2hétre előre főznivalót? Miket vegyek és mennyit?


Alvás gondok: Az alsó kettő fog közül az egy már kinn van a másik pedig most fogja áttörni még csak fehér az ínye. Jó kedvű mosolygós baba, és semmilyen "szenvedés" jeleit nemlátom rajta hogy fájna neki, csak mindent rág ezerrel. DE viszont éjszaka felkell kb 20szor. Soha nemaludta át az éjszakát de max 2-3szor kelt. Ha adok neki cicit vissza alszik na de mégse szoptathatom félóránként?! Az sem jó ha magam mellé veszem ott max 10percet alszik. Próbáltuk már a vibrucol kúpot de semmi hatásan, kenegetem az ínyét is dentinoxal. Elkezd nyöszörögni ha nem veszem ki ordítás a vége. Nemtud magától visszaaludni hogyan tanítsam meg? Nemhiszem hogy a foga fájna mert nem sírva kel. Mitől lehet ez?


Spórolás: pampers pelust használunk de elég drága.

1, Melyik az a pelus ami ugyanolyan jó (vékony) és árban olcsóbb? DM-es? Kuponra szoktuk venni a pelust. Én még soha nemtudtam kifogni a megaboxot akciósan. :)

2, Min tudtok még spórolni ami a babával kapcsolatos? Jöhet bármilyen támában kaja, tisztálkodási szerek.

ne értsetek félre nemakarok megvonni tőle semmit csak úgy érzem néha elszalad velem a ló mert mindenfélét megveszek neki.


Babakocsi:

Még nemtud ülni de szeretnénk egy könnyű, masszív sportkocsit neki a nyárra ami kényelmes neki akkor is ha elalszik bennn és kicsire összelehet csukni, valamint a gödrös utakon is megállja a helyét.

Melyiket ajánlanátok?


Köszönöm ha végig olvastátok és megpróbáltok segíteni.


26éves első babás anyuka


2011. máj. 6. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, nem én vagyok a legtapasztaltabb de azért szívesen elmondom én hogyan csinálom. (10 hós a fiam)

1. A csirke húst megfőzöm utána a eldarabolom és a főzővizével botmixerrel pépesítem.

2. Jégkockatartóba megy a fagyasztóba. (alkalmanként 2 kockát használok fel) Ha veszed a bébiételes kajákat, akkor azokat az üvegeket felhasználhatod az ételek lefagyasztására is.

3. A krumplit nem ajánlom fagyasztani, úgy már nekem sem ízlik. Rizs, sütőtök ilyenek, megfőzöd és mehet az üvegbe. (tapasztalat lesz majd, hogy 1 üveg, 1 étkezés)

4. Várd meg amíg kiolvad, én simán beteszem utána a mikróba fogyasztás előtt.

5. Én csak 1 félével sürítek és az a krumpli.

6. Én már adok főzelék gyanánt: spenótot, sóskát. Mindenhez krumpli! Már adom a rizst, sütőtököt, pulykahúst, marhahúst, halat, zöldbabot, gyökeret, karfiolt. De a legegyszerűbb keresel a neten egy hozzátáplálási táblázatot és aszerint csinálod. Abból is többféle van, de egyet kiválaszt az ember és nem kell állandóan agonizálni. Én legalább is így csinálom.

- Én 1-2 hétre kitalálom a saját ebédünket is és leírom, nagyjából még lehet is tartani, ritka az eltérés, így szoktam bevásárolni. Krumpli, zöldség mindig van otthon, ezért azt nem kell naponta venni. Folyamatában kialakul majd mennyivel kell többet venni, hiszen már ő is ezeket eszi. A biztonság kedvéért legyen otthon 1-2 üveg bébikaja, és ha keveset vásároltál két hétre előre, tudsz mihez nyúlni.

- Az alváshoz nem tudok hozzászólni, nekem szerencsére nincs ilyen gondom.

- Tetra pelust használok, és a vizem, áramom nem lett annyival több a mosás miatt, hogy eldobhatót használjak. De ha elutazunk, akkor én a Rossmann-os Babydream-pelust használom, nekem bevált 40 db 1900.-.

- Spórolás:

1. Ruha: bababörze, turi, (ha van családba kisgyerek az ő cuccai)

2. Fél éves kora óta a babaszappan nálunk tökéletesen működik. (bababőre válogatja)

3. Nem használunk babasampont, tusfürdőt, testápolót.

4. Kajában, ha te főzöl, az szerintem olcsóbb.

5. Babavíz helyett, felforralni a csapvizet.

6. Itt volt a húsvét, jönnek az ünnepek majd... névnap, szülinap. Kérj olyat a családodtól, aminek hasznát veszitek, úgy értem ne legyen 8 csörgő, 10 plüssfigura, 5 homokozókészlet stb...

Remélem valamit tudtam segíteni. Jó babázást.

2011. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia! Csak az evésre tudok reagálni, babakocsi ügyben nem vagyok otthon.

1. A főzeléket ugyanúgy csinálod, mint ahogy most adod neki: megfőzöd a zöldséget és a saját levével felhígítod. Esetleg anyatejjel. Már adhatsz neki répát, petrezselymet, paszternákot. A zöldségpüréket krumplival sűrítheted. Rendes főzeléket majd 1-2 hónap múlva lehet adni, akkor már pici olajjal meg liszttel csinálhatsz rántást vagy joghurttal behabarhatod. Addig marad a krumpli. A csirkehusi lefagyasztásával mi a gond? Nyersen kis darabokra vágod és folpackba csomagolod vagy megfőzöd és jégkockatartóba adagolva lefagyasztod. A nyerset vízben olvasztottam ki, a főtt husit pedig hamarabb kivettem a fagyasztóból. Egy olyan kocka szobahőmérsékleten hamar kiolvad.

Az 5. kérdésedet nem értem, ne haragudj, vagyis inkább azt nem értem, miért kérdezed. Hogy vásárolj be neki előre? Ülj le, írd össze, hogy mit eszik naponta, írj belőle listát és vedd meg. Ebédre egy héten 1 nap adhatsz neki krumplit, másnap rizset, harmadnap brokkolit, negyedik nap répát krumplival, stb. Nem vidd túlzásba se a krumplit se a főzeléket. Nem hiszem, hogy ilyen válaszra gondoltál, de így logikus.


ALvásról csak annyit, hogy ezek a babák kicsi korukban mindenféle hülye szokásokat vesznek fel éshagynak el. Az én fiam ennyi idősen éjjel felkelt, 10 percig evett és másfél órát altattuk. Pár hét után kinőtte. Türelem.


Spórolás? Babakeksz helyett adj neki háztartási kekszet, tejpép helyett főzzél neki anyatejből tejbegrízt. Grízt már ehet ennyi idősen. Üvegeset ne vegyél többet. Ne babaitalokkal itasd, hanem teával. Az olcsó popsitörlő is ugyanolyan jó, mint a drága.

2011. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, okosakat írt.

Azt tudom hozzátenni, hogy én sok babaruhát a Tesz-veszről és a Vateráról veszek. Az első kis babaruhák, a kórházi kelengye volt a bababoltból újonnan, de azt édesanyám vette meg, ez volt az ajándéka a babának és nekünk. Nagyon sok jó dolgot találni a bolti ár töredékéért, még úgy is megéri, hogy beleszámolod a postaköltséget. Pl. a sportbabakocsinkat is onnan vettem az eredeti ár negyedéért, nagyon jó állapotban. Chicco CT 0.5 a típusa, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

7 hós kisfiú anyukája

2011. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14:07-es vagyok, a legelső válaszolóra gondoltam.
2011. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 6. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!