Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás vagyok és van...

Tejallergiás vagyok és van egy fél éves a kislányom. Hogyan, ill. mikor vezessem be nála a tehéntejes dolgokat, hogy ne legyen nála gond? Személyes tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Én ilyen komoly kérdéssel tuti orvoshoz fordulnék inkább, nem ide...bocs...


Az én lányom is veszélyeztetett, a védőnő azt mondta, 3 éves koráig nem kellene neki tejet adni. Tejterméket eszik, de ő már másfél éves.

2011. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Én is dokit/védőnőt kérdeznék meg, mert ez speciális eset. Alapvetően, ha nincs gond, akkor 8 hónapos kortól szokták bevezetni a savanyított tejtermékeket: túró, sajt, joghurt, kefir, 10 hónapos kortól a tejfölt, és egy éves kortól a tejszínt, tejet.

De nálatok más a helyzet, mindenképpen konzultálj orvossal, mert nagy kárt tudsz tenni, ha túl korán bevezeted a tejtermékeket.

2011. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok. Én súlyos asztmás, a 6 hónapos babám pedig súlyos tejallergiás sajnos, pedig a terhesség alatt minimális tejet és tejterméket fogyasztottam, a szoptatás alatt szintén (tejet akkor egyáltalán nem ittam).

Az biztos, hogy 1 éves korig a helyedben nem adnék tejterméket sem, 3 éves korig pedig nem vezetném be a tehéntejet semmiképp, helyette 2-es 3-as HA-as tápszereket adnék, pl. Humana, és/vagy szoptatnám, meg Sinlacot.

A gyermekorvossal beszélj erről, ő is ezt fogja mondani!

Örülj neki, hogy a kislányodnál nem jelentkezett eddig a gond (bár a te diétád miatt még gondolom nem is találkozott a tejfehérjével (pl. tápszerben, tejpépben, hisz ezek is tejalapúak), ha még szopizik.

Szóval nem akarlak elkeseríteni, de bármi lehet (tejallergia, asztma a kislányodnál), még akkor is ha kitolod a tejtermékek adását.

Reméljük ti megússzátok! Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Minél később kapjon tejet, szóját és minél tovább szopizzon, ha van tejcsi, mert az a legjobb védőfaktor!

Jó egészséget nektek!

2011. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal is már,csak érdekelt hogy hasonló cipőben járó anyukák hogyan csinálták.Ez talán baj?Mindent meg kell indokolni?
2011. máj. 7. 12:27
 5/8 kicsiszolo ***** válasza:

Szia,3 éves korig semmi. Ha elfogy a tejed akkor is csak speciális tápszert ami aminosav alapú.

Mind a sima 2-3 as tápszer mind a HA tartalmaz tejfehérjét.Az egyik normál szerkezetűt a másik hidrolizált formában.

Inkább érdemes elkerülni az egyszerűbb mint utána diétázni.

2011. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Az extenzíven hidrolizáltak is tehéntejalapúak, még a Neocate is, de az a legteteje, attól már tényleg keveseknek lesz tünetük, bár előfordulhat.

A Neocate-t senki sem fogja kapásból javasolni, mert akkor később már nem lesz mihez nyúlni, ha gond van!

A Pregomin, Pepti pedig szóba jöhet, ezért kell a gyermekorvossal beszélni, hogy a babánál nem bizonyított, de a családban fennálló tejallergia esetén felírja-e, vagy javasolja-e ezeket. (recept nélkül a Pregomin közel 4000 Ft/doboz és kb. 2-3 napi adag, míg nagyrészt csak azt eszi a baba, a Neocate pedig 9000 Ft és szintén 2-3 napi adag kb!, de azt valószínű ki sem fogják recept nélkül adni, nagyon speciális tápszer.

A Pepti olcsóbb, esetleg azt javasolhatja az orvos, de az ő tudta nélkül nem lehet otthon kísérletezni.)

De már gondolom a kérdező ezt megtette, hiszen azt írja, hogy az orvossal már beszélt, ezután fordul ide is tapasztalatokért.

Nekem ugye súlyos tejallergiás a kisfiam, Pregominnal kezdtünk (miután kiderült a gond, amit nekem kellett diagnosztizálnom, mert hiába vittem állandóan a gyermekorvoshoz (a bukásokra, sugárhányásra azt mondta túletetés, a lazább széklet addig ugye nem gond, míg a súlya fejlődik, az ekcémával, iszonyú hasfájással nem törődött, a véres-nyákos-bűzös székletnél, étvágytalanságnál már tudtam mi a baj és rögtön gasztoentrológushoz mentünk, nem a gyermekorvoshoz, szóval még nyilvánvaló tüneteknél sem törődnek a babával sajnos!

Tisztelet a kivételnek, de sajnos a statisztika is azt mutatja, hogy egy tucatszor viszik orvoshoz a babákat, mire diagnosztizálják a tejallergiát.

Nyilván egy terhelt családban ennek előbb kellene menni, de nálunk is volt allergiás, súlyos asztmás terheltség, ez vezetett ide, hogy a babánk olyan súlyos allergiás, mint 10 000-ből 1!

Nekünk a Pregomin mellett is fennmaradtak a tünetek, utána volt még a Neocate, volt mihez nyúlni és ettől már mérséklődtek a tünetei (ekcéma, köhögés, súlyállás-nem múlt el teljesen, fulladás, állandó betegeskedés, orrfolyás-ezek elmúltak).

Mi is kezdhettünk volna rögtön spéci tápszerekkel, de nekünk is a HA-s lett javasolva, mikor pótlásra szorult a babám, hiszen, ha hajlam van rá, akkor előbb-utóbb jelentkezik a baj sajnos!

Nálunk nem lehetett volna kivédeni speciális tápszerekkel sem, mert a hozzátáplálásnál is problémák vannak, még a Sinlacra, sárgarépára, almára is tüneteket produkált (fulladás, súlyos ekcéma, szelesség, iszonyú hasfájás), ezeket semmivel nem tudtuk volna kivédeni (és nem tudjuk miért jelentkeznek, még a gasztroenterológus sem látott ilyen súlyosan allergiás babát, akinek szinte semmit sem lehet adni a hozzátáplálás során).

Szóval a tejallergiára veszélyeztetett baba 3 éves korig SEMMIKÉPP NE kapjon tehéntejet, 1 éves korig NE kapjon tejtermékéket, a többit meg akár gasztroenterológussal megbeszélve, ha nem volt meggyőző a gyermekorvos javaslata ezügyben.

Kívánom, hogy ne legyen gond!

2011. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kicsiszolo ***** válasza:

Szia!

Azért írtam a Neocatet, mert csak 1 éves korig írható 90 % os támogatással.Ha van egy csecsemő akinek egyértelmű a tünete alapján, hogy tejfehérje érzékeny akkor kár végigszenvedtetni az összes tápszeren. Ha szeretnénk hamar eredményt elérni és megszüntetni a szenvedését akkor jó ha tudjuk, hogy van egy ilyen megoldás.Sajnos az orvosok még nem nagyon ismerik és mire végére jutnak a sornak, hogy HA , meg Pepti, meg Pregomin addigra már a baba lehet, hogy el is múlik 1 éves. Minnél tovább provokálja az ember annál összetettebbek lesznek a tünetei.

2011. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 éves kor után a Neocate Advance adható támogatással, ha szükséges, de ez is csak receptre kapható és gasztroenterológus szakorvosnak kell javasolnia!

Tehát van 1 éves kor után is mód a táplálásra, akkor is, ha a kisded esetleg súlyosan tejfehérje allergiás.

Ismétlem, hogy nem fognak Neocate-tel kezdeni, mert az a súlyosan tejallergiás babáknak van, a többségnél a többi, olcsóbb tápszer is beválik, de azokat sem írja fel általában sem a háziorvos, sem szakorvos, amíg a babának nincsenek erre utaló tünetei, ugyanis a kérdező babájánál még nincsenek és szeretné megelőzni az allergia kialakulását!

2011. máj. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!